Poszło o e-papierosa, teraz 16-latek spędzi 3 miesiące w ośrodku wychowawczym

1

PIASECZNO Tymczasowe umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na okres trzech miesięcy to kara jaką musi ponieść 16-latek zatrzymany przez piaseczyńskich policjantów.

16 listopada 2023 roku, tuż po godzinie 12:00, oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał informację na temat pobicia ucznia jednej ze szkół na terenie Piaseczna. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy w rozmowie z pedagogiem szkolnym oraz pokrzywdzonym małoletnim, ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że poszło o… e-papierosa.

16-letni uczeń szkoły przekazał policjantom, że został zaatakowany przez innego chłopca, który odebrał mu papierosa elektronicznego. Kiedy pokrzywdzony chciał odzyskać swoją własność został uderzony, a sprawca uciekł ze swoim łupem.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili kto jest sprawcą tego zdarzenia oraz gdzie mieszka. Nastolatek jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

17 listopada 2023 roku Sąd Rejonowy w Piasecznie, podjął decyzję o umieszczeniu nastolatka w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na okres 3 miesięcy.

źródło: KPP

1 KOMENTARZ

 1. 3 miesiące „kiblowania” za papierosa?
  Ależ te papierosy podrożały!

  „Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze przeznaczone są dla dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania i resocjalizacji jako resocjalizacyjno-wychowawcze.”
  „Do zadań młodzieżowego ośrodka wychowawczego należy eliminowanie przejawów niedostosowania społecznego oraz przygotowanie wychowanków do samodzielnego i odpowiedzialnego życia po opuszczeniu ośrodka, zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi.”

  Będzie tak:
  Po 3 miesiącach pobytu w MOW 16-latek będzie już dostatecznie dobrze wychowany i wyedukowany, żeby stać się pełnoprawnym członkiem gangu napadającego na TIR-y z papierosami 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię