Poszukiwany listem gończym zapomniał jak się nazywa. System AFIS przyszedł mu z pomocą

0

LESZNOWOLA Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali mężczyznę, który próbował wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości. Badanie poprzez automatyczny system identyfikacji daktyloskopijnej (AFIS) „przypomniało” 37-letniemu obywatelowi Bułgarii jego własną tożsamość

Oficer dyżurny komisariatu policji w Lesznowoli, wczoraj po południu otrzymał informację, że na terenie jednego z centrów handlowych może znajdować się mężczyzna podejrzewany o dokonywanie kradzieży. Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i zatrzymali opisanego im mężczyznę. Przedstawił się, jak się później okazało fałszywym imieniem, nazwiskiem i krajem pochodzenia. Wzbudził jednak w policjantach duże wątpliwości, ponadto świadek wskazał właśnie jego jako sprawcę kradzieży, która miała miejsce kilka tygodni temu w tym samym centrum.
Po przewiezieniu mężczyzny na komisariat w Lesznowoli, sprawa tożsamości zatrzymanego jeszcze bardziej się skomplikowała, bowiem po raz kolejny zmienił swoje personalia. Funkcjonariusze poddali wówczas mężczyznę badaniu AFIS, czyli automatycznemu systemowi identyfikacji daktyloskopijnej.
Wówczas okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 37-letni obywatel Bułgarii, który przez polski wymiar sprawiedliwości poszukiwany jest listem gończym w celu odbycia trzyletniej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzut związany z kradzieżą, a następnie zostanie osadzony w jednym z zakładów karnych.

AB/KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię