Poważna awaria. Przerwa w dostawie wody

0

GÓRA KALWARIA Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Górze Kalwarii poinformował, że wczoraj w sieci wodociągowej na ulicy Grójeckiej w Górze Kalwarii doszło do poważnej awarii, która spowodowała duży wyciek wody do gruntu.

ZGK niezwłocznie po zidentyfikowaniu wycieku wody, było zmuszone do zamknięcia zasilania wodociągu na odcinku ul. Grójeckiej od ul. Ogrodowej do ul. Marianki oraz w ul. Rzemieślniczej i ul. Śniadeckich.

NIestety stopień zawilgocenia gruntu nie pozwolił na przystąpienie do prac naprawczych w niedzielę. Konsekwencją natychmiastowej realizacji wykopu byłaby znaczna migracja rozmiękczonej gleby, brak możliwości realnego dostania się do elementów sieci i zniszczenia prywatnej infrastruktury, w tym przede wszystkim ogrodzenia. Służby ZGK stale monitorują poziom wilgotności gleby tak, aby w pierwszym możliwym momencie przystąpić do wykonania wykopu i usunięcia awarii.
Dziś we wczesnych godzinach porannych służby eksploatacyjne ZGK ponownie sprawdzą stan wilgotności gleby i rozpoczną prace wykopowe. Niezwłocznie po ich wykonaniu, poinformują o planowanej godzinie zakończenia naprawy i przywrócenia dostaw wody do Odbiorców.
Do dyspozycji mieszkańców podstawione zostały dwa zastępcze punkty poboru wody:
  • przy skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Rzemieślniczej,
  • przy skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Sasanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię