Powiat narkotykami stoi. Niemal każdego dnia policjanci znajdują zakazane substancje

1

PIASECZNO/LESZNOWOLA Tydzień temu Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało dwie duże plantacje konopi, jedna z nich znajdowała się w Łazach. Piaseczyńscy funkcjonariusze aresztowali też plantatorkę, która hodowała marihuanę w swoim domu w Nieporęcie. Oprócz tego zatrzymano kilku mężczyzn z dużą ilością narkotyków


CBŚP rozpracowywało gang „hodowców” konopi przez kilka miesięcy. W skład grupy wchodzili Wietnamczycy, którzy byli bardzo dobrze zorganizowani. Każdy z nich miał przydzielone określone zadania: wyszukiwanie miejsc pod plantacje, zapewnianie sprzętu i nawozów do uprawy, nielegalne przyłączanie lamp i nagrzewnic do sieci elektrycznej czy nadzór nad samą uprawą. Kilka dni temu funkcjonariusze z CBŚP wraz ze swoimi kolegami z Piaseczna wkroczyli na teren ukrytej plantacji w Łazach, gdzie rosło 550 krzaków konopi indyjskich. Na miejscu zatrzymano pięciu Wietnamczyków zajmujących się roślinami. Plantacja była profesjonalnie prowadzona, miała specjalne lampy grzewcze, nielegalny dostęp do prądu oraz zaawansowany układ wentylacji. Zatrzymani Azjaci usłyszeli zarzut uprawy konopi i na 3 miesiące trafili do aresztu tymczasowego. Sprawa jest rozwojowa.

55-latka znalazła źródło utrzymania

Dosłownie kilka dni później policjanci z Piaseczna zatrzymali w Jastrzębiu 55-letnią, niepracującą kobietę, która miała przy sobie narkotyki. Podczas przeszukania jej mieszkania mundurowi odkryli, że kobieta ma dom w Nieporęcie. W budynku znajdowała się doskonale zorganizowana uprawa „trawki”, składającą się z 93 roślin na różnym etapie wzrostu. Namioty, w których rosły konopie, były wyposażone w ogrzewanie i wentylację (budynek miał nielegalne przyłącze do energii). Na miejscu znaleziono torbę, w której było 420 gramów marihuany. Kobieta trafiła do aresztu tymczasowego. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani z dużą ilością narkotyków

Kilka dni temu policjanci z Piaseczna zatrzymali na Pradze Południe 36-letniego mieszkańca powiatu piaseczyńskiego, który miał przy sobie 32 działki heroiny. Mniej więcej w tym samym czasie na ulicy Poniatowskiego w Piasecznie wpadł obserwowany od kilku dni 38-latek, który poruszał się bmw. Przy mężczyźnie znaleziono ponad 2 kg różnych substancji odurzających, w tym heroinę, kokainę, mefedron, metaamfetaminę, ekstazy oraz marihuanę. Obydwaj zatrzymani będą odpowiadać za handel narkotykami. Niemal każdego dnia policjanci zatrzymują osoby z mniejszą lub większą ilością środków okurzających. W środę, podczas kontroli drogowej, w maździe należącej do 26-letniego Ukraińca znaleziono marihuanę oraz 90 gramów amfetaminy. Ta sprawa również ma charakter rozwojowy.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Były są i będą, tzn, że co poniektórzy ruszyli d… i wzięli się za robotę. Oczywiście nie ruszają “biznesmenów”, z którymi współpracują

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię