Powiat nie dostał pieniędzy! Starosta Gut obwinia radnego Muszyńskiego

32

– Skandal! – napisał na Facebooku starosta piaseczyński Ksawery Gut. – Pieniądze z budżetu państwa tylko dla działaczy PiS. Starosta uważa, że brak dofinansowania to sprawka radnego Sergiusz Muszyńskiego, który jego zdaniem działa na szkodą piaseczyńskiego samorządu. – To pomówienie – oburza się radny i zapowiada podjęcie kroków prawnych

– W połowie lipca otrzymaliśmy pismo z urzędu wojewódzkiego, że nasze dwa zadania inwestycyjne „zostały rekomendowane do dofinansowania przez komisję oceniającą” – napisał starosta. – W poprzednich edycjach naboru wniosków oznaczało to umieszczenie zadań na liście podstawowej do dofinansowania. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu na wczorajszej komisji strategii, przychodzi wiadomość od Sergiusza Muszyńskiego cyt.: „Wołomin dostał 44 mln, a Gutek nie współpracuje to dostał tylko 4 mln”. Kopara mi opadła, bo w rezultacie dostaniemy 0 mln (zero). Te 4 miliony dostaliśmy w poprzednim rozdaniu. W urzędzie wojewódzkim w rozmowach telefonicznych pracownicy mówią, że mają zakaz udostępniania listy przekazanej przez Wojewodę do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (tej na której byliśmy zakwalifikowani do dofinansowania). Lista zamieszczona na stronie Wojewody w dniu wczorajszym nawet w swojej nazwie zawiera „po zmianach KPRM”. W skrócie oznacza to tyle, że komisja oceniająca wnioski zrobiła swoje, a komisja działaczy PiS zweryfikowała wnioski z klucza partyjnego – uważa starosta Ksawery Gut. –
Wstyd i skandal. W mojej ocenie Sergiusz Muszyński – Radny Powiatu Piaseczyńskiego, powinieneś oddać mandat Radnego, robiąc mi na złość robisz tak naprawdę na złość mieszkańcom powiatu – zwraca się starosta do radnego. – Nie dla mnie są te drogi. Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu ocenią odpowiednio takie postępowanie w najbliższych wyborach.
– Nie wysyłałem do starosty żadnej wiadomości – odpiera radny Muszyński.
– Pokazywał mi ją radny Michał Grzesło – utrzymuje starosta Ksawery Gut.
Zapytaliśmy radnego Grzesło czy otrzymał wiadomość o treści cytowanej przez starostę, ale ten stanowczo zaprzeczył.
– Zostałem publicznie pomówiony i zniesławiony – mówi radny Sergiusz Muszyński. – Domagam się od pana Ksawerego Guta publicznych przeprosin tam, gdzie mnie oczernił, czyli na Facebooku i skasowania wpisu, w którym mnie oczernia i naraża na utratę zaufania. W przeciwnym razie skieruje sprawę na drogę sądową. – zapowiada radny.

Adam Braciszewski

32 KOMENTARZE

 1. Teraz nieudacznicy zwalają winę na jakiegoś radnego i dyżurny PIS. W tym Puasecznie jedyne co wychodzi tym przyspawanym do stołków to nic nie robienie i zwalanie winy na innych. Piaseczno ma przecież w sejmiku wojewódzkim wszechmocnego radnego P. Kandybę, dlaczego on nic nie zdziałał?

 2. “Nie dla mnie są te drogi” (starosta Ksawery Gut)
  ===================================
  Hehe, szczególnie ta dwukierunkowa Chyliczkowska, na której już dziś (wakacje się skończyły) z powrotem zaczęły się koszmarne korki w kierunku obwodnicy. No i tak będziemy mieli do kolejnych wakacji.

  Tysiące ludzi tkwi w permanentnym korku, a za to Pan Starosta Gut szybko śmiga sobie od strony Konstancina do roboty 🙂

  Niezorientowanym przypominam, że to właśnie on (jako członek zarządu powiatu w poprzedniej kadencji zajmujący się inwestycjami) przeforsował “na chama” poroniony pomysł dwukierunkowej Chyliczkowskiej, która (niestety) jest drogą powiatową.

  • Nie płacz, tak kolezko i nie myśl tylko o sobie. Dla Ciebie może jest to poroniony pomysł, bo przez lata śmigałeś praktycznie bez korków, ale dla drugiego nie koniecznie, a wręcz jest to ogromne udogodnienie, 9szczednosc czasu i pieniędzy.

   • Ogromne udogodnienie, oszczędność czasu i pieniędzy jest dla małej grupki ludzi (wystarczy stanąć przed starostwem i popatrzeć na ruch na Chyliczkowskiej).
    Dla wielokrotnie większej rzeszy ludzi (a trzeba liczyć także tych, którzy tkwią w korku w autobusach) jest wręcz przeciwnie. Radość tych, którzy z tego rozwiązania skorzystali jest więc skrajnie egoistyczna. Dotyczy to oczywiście w pierwszym rzędzie pana Guta. Może to cię zdziwi, ale władza publiczna nie jest od tego, aby “robić dobrze” sobie i garstce “krewnych i znajomych królika”. Tak to jest w bantustanach i republikach bananowych. Czyżby PO rękami pana Guta chciała stworzyć w naszym powiecie republikę bananową? Jak nie, to czy nie lepiej podziękować gościowi za jego wytężoną pracę i znaleźć kogoś bardziej kompetentnego na stanowisko starosty?
    Wróble ćwierkają, że jak już Gut dorwał się na dobre do władzy, to swoimi poczynaniami tylko dezorganizuje pracę starostwa. Gdyby tak szanowni radni powiatowi zechcieli misia “pogonić” i zastąpić kimś normalnym, rozsądnym i myślącym, to może i sam urząd zacząłby wreszcie normalnie funkcjonować?

 3. Otrzymano duże pieniądze na pomoc dla niepełnosprawnych. Ci potrzebujący bez ukladów nie dostają grosza. Dla kogo pieniądze publiczne? Czy w każdej dziedzinie służą tym, którzy mają…

 4. Jakie to przyziemne i małostkowe. Dwaj obrażeni mali chłopcy, w krótkich spodenkach zamiast załatwić to między sobą żeby nikt nie widział robią awanturę nie tylko w piaskownicy ale na cały plac zabaw. Żałosne.

 5. Czepiacie się. Po zdjęciach widać, że takie okrągłe buzie, ładnie utrzymane. Oni się tylko droczą między sobą a Wy się niepotrzebnie podniecacie.

 6. Około rok temu protestowałem,gdy został ogłoszony konkurs na logo zamiast herbu.Dziś widzę,że dla chwilowo rządzących Piasecznem liczy się tylko popularność i “miękie” przetrwanie. Nie ma żadnego planu,wizji,incjatywy.Brak nawet nadzoru nad podstawowymi,banalnymi sprawami jak czystość.Podam przykład: główne skrzyżowanie(Puławska/Okulickiego)obok rabat kwiatowych tysiące niedopałków i drobnych śmieci.Metrowej wysokości chwasty w pasie zieleni nowiutkiej Okulickiego od Laminy do Julianowskiej(i niech nie mówią,że to droga wojewódzka itd.).Buduje się nowe CEM przy ul.J.P. i nową ulicę obok(Żytnia) a jednocześnie niszczy nawierzchnię tej pierwszej.To jest gospodarność?

 7. Dupy do stołków POprzyrastały, ale spoko, po 13.10.2019 przyjdzie wiatr odnowy, jednym on połamie karki a innych wyniesie na piedestał, jak samorząd nie będzie współpracował z władzą to kasy nie dostanie, ludzie się wkurwią i przy najbliższych wyborach samorządowych sami POzamiatają

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię