Powiat piaseczyński na progu wspólpracy z gruzińską gminą

1

POWIAT Na zaproszenie władz gminy Gurjaani, sześcioosobowa delegacja powiatu piaseczyńskiego w dniach 20–23 września gościła w Gruzji. Kulminacyjnym punktem wizyty było podpisanie umowy o partnerskiej współpracy pomiędzy samorządami Powiatu Piaseczyńskiego i gminy Gurjaani.

Współpraca ma polegać na stworzenu warunków do wszechstronniejszego rozwoju i wzmacniania przyjaznych stosunków pomiędzy regionami. Równocześnie samorządy deklarują w nim m.in. nawiązanie współpracy w obszarach: edukacji, kultury i sportu oraz gospodarki i turystyki. Umowę w imieniu naszego powiatu podpisał starosta Wojciech Ołdakowski, w imieniu gminy Gurjaani – burmistrz Archila Khandamashvili.
Podczas pobytu delegacja powiatu w składzie: starosta – Wojciech Ołdakowski, członek zarządu – Ksawery Gut, radni – Maria Mioduszewska, Michał Grzesło i Paweł Szczyciński oraz kierownik Biura Promocji Magdalena Markuszewska, spotkała się z przedstawicielami władz regionu słynącego z produkcji wina. Przeprowadzono także wstępne rozmowy na temat możliwości wymiany młodzieży z terenu obu samorządów.
W trakcie wizyty przedstawiciele powiatu zwiedzili słynną w całej Gruzji fabrykę lodów, gminne centrum nauki zawodu, szkółkę winorośli i – wspólnie z gruzińskim ministrem rolnictwa – fabrykę oleju z pestek winogron. W programie nie zabrakło także winobrania i warsztatów z wypieku tradycyjnego gruzińskiego chleba puri i robienia słodkich czurczcheli. Delegacja miała także możliwość zobaczenia starego miasta w Tbilisi.
Wizyta była konsekwencją podpisania w lipcu tego roku w Piasecznie listu intencyjnego o wpółpracy partnerskiej między powiatem piaseczyńskim a Gurjaani, oraz uchwały Rady Powiatu Piaseczyńskiego w tej sprawie.
Koszty pobytu delegacji w Gruzji pokryła gmina Gurjaani.

AB/piaseczno.pl

1 KOMENTARZ

  1. To nie jest żart,ale gmina Konstancin-Jeziorna pierwsza wpadła na takie egzotyczne porozumienia, z których nic nie wynika. To tak jak z tym pociągiem Przyjaźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię