POWIAT/PIASECZNO Od samorządu Mazowsza starostwo dostanie 550 tys. zł na gruntowny remont ul. Wiekowej Sosny, a przy wsparciu gminy Piaseczno przebuduje ul. Parkową


Umowę na dotację z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu starosta Wojciech Ołdakowski podpisał z marszałkiem województwa Adamem Struzikiem w środę. Wcześniej o wsparcie opiewającej na około 1 mln zł inwestycję władze powiatu aplikowały w urzędzie wojewódzkim, ale bezskutecznie.
Powiat zaplanował modernizację ul. Wiekowej Sosny od skrzyżowania z ul. Pionierów do wybudowanego kosztem około 500 tys. zł rodna przy poczcie.

– Ułożymy nową nawierzchnię jezdni, chodnik i dwukierunkową ścieżkę rowerową – informuje Ksawery Gut odpowiedzialny w zarządzie powiatu za realizację inwestycji.

Jednak nie będzie to koniec prac. Przy wsparciu gminy Piaseczno starostwo przebuduje jezdnię od ronda w kierunku Ustanowa. Na tym odcinku, tam gdzie brakuje chodnika, powstanie trasa pieszo-rowerowa.
W sumie zmieni się stan 1,4 km dróg. Wyłanianie wykonawców już się rozpoczęło.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię