Powiat prowadzi zbiórkę środków medycznych dla Nowogrodu Wołyńskiego

0

POWIAT – Nasi przyjaciele z Nowogrodu Wołyńskiego proszą o pomoc – zwraca się powiat piaseczyński do naszych mieszkańców. – Potrzebują środków medycznych, głównie służących do tamowania krwotoków

Krwotoki z kończyn, powstałe na skutek postrzałów lub eksplozji, są jedną z głównych przyczyn umieralności na polu walki. Środki medyczne (m.in. opatrunki hemostatyczne, opatrunki, środki do odkażania ran ) można przynosić do Starostwa Powiatowego w Piasecznie ul. Chyliczkowska 14 w najbliższy poniedziałek i we wtorek
– Nie przyjmujemy niczego innego – zastrzegają organizatorzy zbiórki. – Środki zostaną przekazane bezpośrednio do Nowogrodu.
Rady Powiatu Piaseczyńskiego z dnia 25 stycznia 2007 roku nawiązała współpracę partnerską pomiędzy Powiatem Piaseczyńskim i rejonem Nowogród Wołyński 25 stycznia 2007 roku.Współpraca ta polega na wzajemnych kontaktach pomiędzy mieszkańcami obu regionów, inicjowaniu współpracy kulturalnej i sportowej oraz wymianie doświadczeń w zakresie funkcjonowania społeczności lokalnych. Umowa weszła w życie z dniem 2 kwietnia 2007 roku.
Nowogród Wołyński (ukr. Новоград-Волинський) to ukraińskie miasto obwodu żytomierskiego nad rzeką Słucz, położony 218 km od Kijowa i 312 km od Lwowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię