Powiat uhonorował nauczycieli

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W środę w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka” odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

Zebranych na sali Dyrektorów oraz Pedagogów szkół prowadzonych przez Powiat, powitali Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego Ewa Lubianiec oraz Starosta Piaseczyński Ksawery Gut.

Starosta w krótkim przemówieniu podkreślił rangę i wyjątkowość zawodu nauczyciela.
– Dla dobra nas wszystkich, ta wyjątkowość powinna być odczuwana również w każdym innym dniu. Nauczanie nowych pokoleń i współodpowiedzialność za kształtowanie społeczeństwa, czynią zawód nauczyciela szczególnym.

Starosta życzył wszystkim, aby nauczyciele ponownie budzili powszechny szacunek młodzieży, rodziców i rządzących. – Aby wróciła świadomość, jak ważna jest Wasza rola w życiu każdego z nas, lokalnych społeczności i całego narodu.

Uroczystość była również okazją do uhonorowania zasłużonych pedagogów. Nagrody za osiągnięcia dydaktyczne otrzymali dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat. Pięcioro pedagogów otrzymało także stopnie nauczyciela mianowanego. Uroczystość uświetnił występ zespołu Hot Water Company, którego koncert był prezentem dla Nauczycieli od Powiatu.

Źródło: www.piaseczno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię