Powiat „wyprostował” Przyszłości. Mieszkańcy wnioskują o spowolnienie ruchu

4

LESZNOWOLA/POWIAT Zakończyła się przebudowa ponad 450-metrowego odcinka ulicy Przyszłości w Łazach. Nowa droga przebiega obok świetlicy środowiskowej i filii GOK-u. – Wysłaliśmy już do starosty pismo w sprawie uspokojenia ruchu w rejonie świetlicy. Proszę, aby gmina poparła wniosek mieszkańców – mówił podczas sesji rady gminy radny Łukasz Grochala


Budowa części ulicy Przyszłości od ul. Rozmaitości do ul. Alternatywy miała zakończyć się pierwotnie do 31 lipca, jednak wykonawca uporał się z tym zadaniem nieco wcześniej (dziś na drogę nie ma jeszcze wjazdu, ale i tak kierowcy już z niej korzystają). 6-metrowa droga ma nawierzchnię bitumiczną i spadek w kierunku znajdującego się z jednej strony rowu. Po drugiej stronie ułożono chodnik. Wykonano też zjazdy na posesje, przebudowano skrzyżowania, zrobiono pobocze z kruszywa i zamontowano oznakowanie.

– To był krótki, ale ważny odcinek, bo „wyprostował” przebieg Przyszłości, dzięki czemu nie będzie już konieczności jazdy ul. Wirażową – mówi starosta Ksawery Gut. – Na dalszy odcinek tej drogi, czyli ulice Produkcyjną oraz Masztową mamy gotową dokumentację projektową i jesteśmy w trakcie uzyskiwania decyzji ZRID, która pozwoli na ogłoszenie przetargu.

W przyszłości gotowa droga połączy stary przebieg drogi krajowej nr 7 (al. Krakowska) z budowaną właśnie trasą S7 przy węźle Antoninów. Podczas czwartkowej sesji rady gminy radny Łukasz Grochala poinformował, że mieszkańcy wystosowali do starosty pismo w sprawie uspokojenia ruchu w rejonie świetlicy.

– Można by zrobić tam zwężenie, szykanę, plastikowy spowalniacz, wysepkę, ewentualnie wynieść w górę przejście dla pieszych – proponuje radny, który poprosił, aby gmina wsparła ze swej strony wniosek mieszkańców. Zapytaliśmy, co o pomyśle sądzi starosta Ksawery Gut.
– Nie przewidujemy budowy spowalniaczy ruchu na tym odcinku – zaznacza starosta.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Powiat cokolwiek wyprostował? To chyba po raz pierwszy od 1999 roku. Niewykluczone, że i po raz ostatni, więc może wypadałoby jakoś to uczcić? Akademia ku czci? Pamiątkowy medal? Wielka popijawa i tańce na parkingu starostwa? Chętnie dołączę, żeby zobaczyć schlanego w trzy dupy starostę obłapiającego pożądliwie sekretarkę powiatu i inne swoje co powabniejsze urzędniczki 🙂

  2. NIE WYPROSTOWAL TYLKO PRZYWROCIL STAN POPRZEDNI MIESZKAM W ŁAZACH O 55 LAT CZYLI CALE ZYCIE I PAMIETAM, ZE BEDAC DZIECKIEM JEZDZILAM ROWEREM TA DROGA, KTORA BYLA PROSTA JAK SIE ZACZĄŁ ROZBUDOWYWAC PGR TO DROGE PRZERPBIL DLA SWOJEJ WYGODY LEGALNIE CZY NIE NIE WIEM A TERAZ TYLKO PRZYWROCONO STAN POPRZEDNI

  3. Polska secjalność spowalniacze, ludzie o spowolnionych unkcjach myślowych. Powinno zakazać budowy szykan i innych budowli w miejscach innych niż szkoły oraz obiektach gdzie ruch musi być spowolniony. Argument źe np. dzieci nie mają gdzie się bawić itp. Powinny zostać wyśmiane.

  4. Pewnie jakaś forma spowolnienia ruchu w okolicach Gok czy świetlicy przydałaby się. Szkoda, że powstanie, jak zwykle, dopiero po okaleczeniu kilku osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię