Powiatowy Urząd Pracy już w nowej siedzibie

2

POWIAT/PIASECZNO W poniedziełek Powiatowy Urząd Pracy przeniósł się do nowej siedziby przy ul. Czajewicza 2/4, zbudowanej za ponad 14 mln zł


Piaseczyński PUP ma wiele zadań. Podczas pandemii z jego usług korzystało wielu przedsiębiorców, ponieważ to właśnie tam rozdzielano znaczną część środków przyznanych w ramach tarczy antykryzysowej. Oprócz tego urząd pracy stara się łączyć pracodawców z osobami szukającymi zatrudnienia, aktywizuje długotrwale bezrobotnych, zajmując się też doradztwem zawodowym. Do tej pory główna siedziba urzędu mieściła się w pomieszczeniach przy ul. Szkolnej w Piasecznie, ale część wydziałów było także w dwóch innych lokalizacjach. Teraz wszystkie sprawy będzie można załatwić w jednym miejscu – w nowym gmachu wybudowanym przy ul. Czajewicza 2/4 w Piasecznie. Starosta Ksawery Gut podkreśla, że budynek przy ulicy Czajewicza jest nie tylko nowoczesny, ale i przyjazny. – Ponadto spełnia wszystkie standardy dostępności dla osób starszych i niepełnosprawnych – dodaje starosta. Przed urzędem posadzono drzewa i ustawiono ławki. Obok znajduje się duży parking na kilkadziesiąt samochodów. Teren celowo nie został ogrodzony, ponieważ w zamyśle ma stanowić część przestrzeni publicznej. Bardzo przestronnie i przyjemnie jest w środku. Dla klientów PUP-ustawiono poidełko, co przyda się zwłaszcza w gorące dni.
– Przeniesienie urzędu pracy, z trzech lokalizacji, jakie wcześniej zajmowaliśmy, jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla pracowników, ale przede wszystkim dla naszych klientów – podkreśla Danuta Świetlik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie. – Możliwość załatwienia wszystkich spraw w jednym miejscu usprawni obsługę i skróci czas oczekiwania na decyzje. Będzie można tu też efektywniej zorganizować pracę.

TW

2 KOMENTARZE

 1. „Dla klientów PUP-ustawiono poidełko…”
  ==========================
  Pan Redaktor nic nie wspomina o paśnikach.
  Istnieje obawa, że jak koło poidła nie będzie paśników, to „klienci” mogą się zniechęcić.

  „Obok znajduje się duży parking na kilkadziesiąt samochodów”
  =========================
  Poidła dla bydła, wypasiony parking dla klasy wyższej?
  Zanosi się na jakąś „segregację rasową” wśród bezrobotnych.

  „Bardzo przestronnie i przyjemnie jest w środku.”
  ========================
  Panie Redaktorze, proszę tak nie zachęcać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię