Powiększą parking przy urzędzie. Nie będzie już można stawać wzdłuż Kolejowej

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Niedawno gmina zbudowała nowy plac dla samochodów przy osiedlu Grapa. Teraz o 50 miejsc ma zostać powiększony także parking przy urzędzie miasta


Problem nieprzepisowego parkowania wzdłuż ulicy Kolejowej na tyłach urzędu poruszył podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Grzegorz Szewczyk.
– Mieszkańcy skarżą się, że przez stojące na chodniku samochody nie mogą dojść do swoich posesji – mówił. – Przecież w tej lokalizacji znajdują się aż trzy ogólnodostępne parkingi. Dlaczego gmina nie egzekwuje zakazu parkowania?
Burmistrz Kazimierz Jańczuk wyjaśnił, że nie jest zwolennikiem karania kierowców, którzy na kilka minut – często, aby załatwić sprawę w urzędzie – zatrzymają się na zakazie. – Parkingi znajdujące się przy ratuszu są przepełnione – podkreślił. – Planujemy powiększyć jeden z nich o 50 miejsc. Czekamy na pozwolenie na budowę.
Kazimierz Jańczuk poinformował, że miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu zostaną oddane dla interesantów, a pracownicy magistratu będą parkować nieco dalej.
– Jak udostępnimy nowe miejsca zaczniemy ostrzej egzekwować zakaz parkowania wzdłuż ulicy Kolejowej – zapowiedział.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię