Powiększy się strefa płatnego parkowania?

7

PIASECZNO Radni z komisji prawa i bezpieczeństwa, na wniosek grupy kupców, poprosili burmistrza o przygotowanie projektu uchwały poszerzającej strefę płatnego parkowania. Nowa strefa miałaby obowiązywać wzdłuż ulicy Puławskiej, od wjazdu do Piaseczna do placu Piłsudskiego


Wniosek do burmistrza w sprawie powiększenia strefy wpłynął w ubiegłym tygodniu.
– Złożyliśmy go na prośbę przedsiębiorców, którzy domagają się większej rotacji samochodów na odcinku Puławskiej od Kusocińskiego do miejskiego rynku – mówi radny Adam Marciniak, przewodniczący komisji prawa. Kupcy twierdzą, że wielu mieszkańców parkuje rano samochody w rejonie ul. Szkolnej i przesiada się w autobusy. Auta stoją tam cały dzień, blokując miejsca parkingowe klientom lokalnych sklepów i punktów usługowych. Jednak na tym nie koniec. Komisja poprosiła, aby przeanalizować możliwość objęcia płatnym parkowaniem także części ul. Warszawskiej i Młynarskiej tak, aby nowa strefa zamknęła się w kwadrat.
– Priorytetem jest jednak Puławska – podkreśla radny Marciniak. – Oczywiście ze strefy byłby wyłączony parking vis a vis PZU. Możliwość bezpłatnego, 45-minutowego parkowania zostanie utrzymana.
Na utworzenie nowej strefy musi zgodzić się rada miejska. Potem trzeba będzie wygospodarować pieniądze na dzierżawę parkomatów i wykonać stosowne oznakowanie. Ewentualne rozszerzenie strefy nastąpi więc nie wcześniej, niż za kilka miesięcy.

TW

7 KOMENTARZE

 1. Kupcy poprosili o większą rotację samochodów? A może kupcy by się postarali być bardzie konkurencyjni żeby przyciągnąć klientów?
  A może by tak przeprowadzić mały bojkot punktów usługowych i sklepów w tym rejonie?
  Tak sobie gdybam. 😀
  Ja osobiście nie korzystam z usług i sklepów w strefie płatnego parkowania. Tak dla zasady. Jest wiele innych sklepów w których można robić zakupy i nie dać się dodatkowo doić.

 2. Kupcy niech sobie sami kupują, na szczęście są inne sklepy z parkingami gdzie w miarę cywilizowany sposób można pozostawic samochód i zrobic zakupy nawet na kilka dni.

 3. Ciekawe jak mają poradzić sobie mieszkańcy osiedla po prawo i lewo od szkolnej? Po wprowadzeniu parkometrów przy bazarku cudem jest znalezienie miejsca np. o 16. Choć i rano bywa ciężko, tak po 9.30. nie ma tu bloków z parkingami podziemnymi, zamkniętych dla ,,obcych,,. A przecież podatki płacą takie same.

  • A co mają podatki do parkingów? Zapewnienie miejsca to sprawa Spółdzielni…
   Wiele lat brakowało się za darmo, a ludzie muszą za skup miejsca parkingowego w garażu podziemnym niemałe pieniądze zapłacić.

 4. nie mogę zaparkować bo prowadzący działalność nie chcą wykupić abonamentu i zastawiają na 9-10 godzin dziennie miejsca między okolicznymi blokami, gdzie ,,zwykły,, człowiek chciałby zostawić auto . Ostatnio zauważam sporo obcych rejestracji. O.k., niech ludzie pracują, ale ja też mam jakieś prawa nie tylko obowiązki.

 5. Jestem mieszkańcem przy ul Puławskiej 19 i tu jest masakra z parkingiem, zostawiają swoje auta wsiadają do autobusu lub idą na zakupy do pobliskich sklepów, taxi zajęło duużo miejsca jak
  układali kostkę to sobie wydłużyli słupek a prawie nikt ostatnio nie stoi na postoju.
  Na rogu Puławskiej i Szkolnej stoi kiosk warzywniak a magazyn zrobili w autach i blokują 2 miejsca.
  Jestem za płatnym miejscem parkingowym dla mieszkańców bloku Puławska 19 z blokadą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię