PIASECZNO Z placu budowy przed urzędem miejskim powoli wyłania się nowy Skwer Kisiela. Ma być nie tylko ładniej, ale i bezpieczniej


Równolegle z budowa nowego Skweru Kisiela trwa przebudowa Kanału Piaseczyńskiego, która ma podnieść bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Wcześniej średnica rurociągu była na tyle mała, że z trudem odbiera wodę po większych opadach. Nowy kanał ma dwa równoległe koryta o średnicy 1,6 m każdy, co znacznie zwiększy jego przepustowość.

Oprócz prac związanych z odwodnieniem, całkowicie zmieni się część naziemna skweru. W jego centrum powstanie lekko wyniesiona scena o średnicy blisko 11 m. Dawne schody zostaną zaadaptowane na miejsca siedzące, stanowiąc widownię amfiteatru. Ozdobą sceny ma być centralnie umieszczona kaskada wodna, połączona z niewielkim oczkiem. Ma ona być podświetlana i zrobiona z płyt żelbetowych, imitujących granitowe bloki.

Skwer ma być zieloną przeciwwagą dla „betonowego” Placu Piłsudskiego, choć i tam władze miasta w niedalekiej przyszłości przewidują więcej zieleni. Na skwerze Kisiela przy alejkach zostaną ustawione stylowe latarnie, pojawią się ławki i kosze na śmieci. Wokół zostaną odtworzone nawierzchnie jezdni, chodników i miejsc postojowych, przebudowana będzie też zatoka autobusowa przy budynku sądu.

AB

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię