Powracające awarie świateł

0

PIASECZNO Od dłuższego czasu powtarzają się awarie sygnalizacji świetlnej na ruchliwym skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej z drogą 722 w Zalesiu Dolnym

– Awarie zgłaszałem już wielokrotnie, ale one wciąż powracają – mówi nasz Czytelnik, pan Andrzej. – Czasami te światła nie działają przez kilka dni, co nie tylko utrudnia ruch i zwiększa ryzyko wypadków, ale także naraża na niebezpieczeństwo pieszych, przemykających pomiędzy samochodami. W tym rejonie przez ulice przechodzi też dużo dzieci, uczniów pobliskiej szkoły.

Jak się dowiedzieliśmy częste awarie sygnalizacji spowodowane są wiekowością sygnalizacji.
– Niestety to co stare jest bardziej awaryjne – przyznaje starosta Ksawery Gut. – Niezbędna jest wymiana sterownika i stworzenie nowego oprogramowania. Nowa sygnalizacja będzie nowocześniejsza, wzbogacona o detektory ruchu. Światła nie będą jak dotąd, zmieniać się cyklicznie w określonych odstępach czasu, ale w zależności od natężenia ruchu.

Na modernizację sygnalizacji świetnej na tym skrzyżowaniu będziemy musili poczkać do wiosny. Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość i liczyć się z możliwością kolejnych awarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię