Powrócił targ pyszności

0

LESZNOWOLA W ostatnią sobotę, po przerwie spowodowanej pandemią, powrócił w Nowej Iwicznej „Targ Pyszności”. Na przywrócenie imprezy zgodziła się wójt Lesznowoli, Maria Jolanta Batycka-Wąsik


O pomyśle przywrócenia jarmarku śniadaniowego na terenie parkingu, skateparku i terenu zielonego w Nowej Iwicznej pisaliśmy na początku lutego. Wcześniej, przed pandemią, targ odbywał się tu regularnie. Potem jednak został zawieszony. Temat jego przywrócenia był poruszany kilka tygodni temu podczas zebrania sołeckiego.
Przywróceniem targu zainteresowani są nie tylko mieszkający w okolicy ludzie, ale też przedsiębiorcy i drobni wytwórcy, którzy sprzedawali na targu swoje specjały – podnoszono podczas zebrania. W efekcie mieszkańcy wystosowali do wójt pismo z prośbą o przywrócenie wydarzenia. Odpowiedź przyszła na początku marca. Okazało się, że wójt nie ma nic przeciwko temu, aby targ ponownie odbywał się przy szkole w Nowej Iwicznej. Ma być organizowany w każdą ostatnią sobotę miesiąca (z kilkoma wyjątkami). Inauguracja nastąpiła 23 marca o godz. 11. W okolicach skateparku swoje wyroby sprzedawało kilkunastu wystawców. Mieszkańcy mogli nabyć świeże owoce i warzywa, sery, miody, tłoczone oleje, octy, soki, kwiaty, rękodzieło, chrupiące pieczywo, słodkie wypieki, tradycyjnie robione wędliny.
Przed pandemią kramów było nieco więcej, ale i tak można było znaleźć coś dla siebie – podzieliła się z nami swoimi wrażeniami pani Iwona, mieszkanka pobliskiego Mysiadła. – To była jednak dopiero pierwsza odsłona targu po dłuższej przerwie. Wierzę, że będzie tylko lepiej, a oferta wystawców będzie się powiększać.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię