Powrócił temat Działkowej. Burmistrz: uzgodniliśmy podział kosztów

3

KONSTANCIN-JEZIORNA/PIASECZNO Podczas środowej sesji rady miejskiej radna Anna Borowska zapytała burmistrza Kazimierza Jańczuka o ustalenia i plany dotyczące przebudowy ulicy Działkowej na styku gmin, jak również budowy dróg 10 KDL i 4 KL


Ulica Działkowa leży na granicy gmin Piaseczno i Konstancin-Jeziorna. O przebudowie będącej w fatalnym stanie drogi obydwa samorządy rozmawiają od lat. Dotychczas jedną ze spornych kwestii był procentowy udział gmin w kosztach remontu arterii. O toczących się na ten temat dyskusjach pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Niestety wygląda na to, że od tamtej pory niewiele się zmieniło.
Przypomnijmy. Mimo że drogą zarządza Konstancin-Jeziorna, to Piaseczno bardziej zabiegało do tej pory o jej modernizację. Dlaczego? Ponieważ z ciągu korzystają głównie mieszkańcy Józefosławia. Gmina Piaseczno miała przygotować koncepcję przebudowy drogi i określić koszty inwestycji. Tymczasem negocjacje prowadzone z Konstancinem-Jeziorną niemiłosiernie się dłużyły.
– Moim zdaniem nie ma woli Konstancina, aby poprawić sytuację na tej drodze – komentował ponad rok temu na naszych łamach wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz.
Jest tylko przeciąganie sprawy w czasie.
Z opinią tą nie zgadzał się burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk, który od początku deklarował, że jemu również zależy na przebudowie Działkowej, ponieważ – jak mówił – od tego tematu i tak się nie ucieknie. Podczas środowej sesji burmistrz Jańczuk streścił radnym i mieszkańcom przebieg ostatnich rozmów z Piasecznem. Poinformował, że sąsiednia gmina chce partycypować w kosztach inwestycji.
– Ustaliśmy, że my pokryjemy 30 proc. kosztów przebudowy, a Piaseczno – 70 proc. Takie były rozmowy, nie mam na to jednak żadnych dokumentów – wyjaśniał. – Najpierw jednak Działkową trzeba zaprojektować. Na zrobienie dokumentacji Piaseczno wyłoży 300 tys. zł, a my 150 tys. zł. Pieniądze na ten cel zostaną wprowadzone do przyszłorocznego budżetu – dodał. Inna kwestia dotyczy poprowadzenia wzdłuż Działkowej sieci wodno-kanalizacyjnej. Pierwotnie szacowano, że może to kosztować nawet 9 mln zł, jednak być może uda się wykonać te prace za 3 mln zł (burmistrz Jańczuk rozmawiał o tym ostatnio z piaseczyńskim PWiK). – Uważam, że te koszty również powinny ponieść obydwa samorządy – argumentował.

TW

3 KOMENTARZE

  1. To jest CIĄG – jak wyraźnie jest napisane w artykule, nigdy nie będzie drogą – czy ktoś to powie głośno tym wszystkim ludziom z nowych osiedli, którzy myślą, że tam będzie chodnik?? Ciąg samochodowo-pieszy..

  2. Jak to czytam to mam wrażenie że rządzą nami ludzie co się nie znają na pieniądzach albo była jakaś denominacja. Pół miliona za projekt. Projektant posiedzi nad nim miesiąc szefunio mu da 5 tyś zł. Reszta gdzie? Może pośród tego całego tłumu miłośników kawy co siedzi u państwa w urzędach z jeden etat albo pół dla projektanta by się znalazł. To samo z kanalizacją. Że złota te rury mają być? Buduje to wiem ile za co. Miasta się wam rozwijają powołanie spółkę celową.

  3. Może Włodarze dwóch gmin Piaseczna i Konstancina Jeziorny zastanowią się gdzie
    skierują cały ruch z ulicy z Działkowej bo chyba nie na ursynowski odcinek ul.Prawdziwka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię