Powrócił temat śmieci przy Kraszewskiego

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Mieszkańców uzdrowiska denerwują śmieci, zalegające od dłuższego czasu przy ulicy Kraszewskiego, nieopodal Parku Zdrojowego. – Może warto by także naprawić i odmalować ławki oraz kosze na śmieci – zwraca uwagę jeden z nich


O śmieciach znajdujących się na terenie nieruchomości między ulicami Kraszewskiego, a Graniczną pisaliśmy nieco ponad miesiąc temu.
– Poprosiłem już straż miejską, aby wyegzekwowała tam porządek – poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk. Teraz burmistrz znów podkreślił, że straż miejska z całą bezwzględnością wymusi na właścicielach nieruchomości ich wysprzątanie. Okazuje się jednak, że może to nie być wcale takie proste.
Jak działka ma właściciela to wysyłamy do niego pismo nakazujące usunięcie śmieci. W takich sytuacjach nasze działania szybko odnoszą pożądany skutek – mówi Sylwester Ropielewski, zastępca komendanta straży miejskiej. – Gorzej jak nieruchomość ma kilku właścicieli, wówczas żaden nie poczuwa się do działania. Czasami właściciele są w trakcie rozwodu, niekiedy są za granicą. Nie wiem jaka jest sytuacja przy Kraszewskiego. Musimy to sprawdzić i wtedy będę mógł powiedzieć więcej.
Co do koszy i ławek burmistrz Jańczuk poinformował, że ich naprawą i konserwacją zajmie się Zakład Gospodarki Komunalnej.
– W najbliższym czasie powinny zostać odnowione – dodał.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Gmina zabiera się do tego tematu jak przysłowiowy pies do jeża. Od dawna wiadomo kto jest właścicielem, od wielu lat mieszkańcy zabiegają o uporządkowanie tego terenu, ale też i innych zapuszczonych działek. Odechciewa mi się przyjeżdżać do tego pseudo uzdrowiska…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię