Otwarto wypożyczalnie rowerów. Będzie można jeździć nimi do końca listopada

1

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Od dziś w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie znów można wypożyczać rowery miejskie. Obydwa systemy są kompatybilne z warszawskim Veturilo


W Piasecznie mieszkańcy mogą wypożyczyć rower w jednej z czterech stacji, które są usytuowane w Józefosławiu (ta lokalizacja w ubiegłym roku cieszyła się największą popularnością), w centrum przy gmachu sądu i prokuratury, obok stadionu miejskiego oraz dworca PKP. W sumie do dyspozycji mieszkańców jest 40 jednośladów, którymi można jeździć po Piasecznie, ale także dojechać do Warszawy oraz Konstancina-Jeziorny. Wiosną system ma zostać rozbudowany o kolejną stację, która powstanie w ramach budżetu obywatelskiego na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym.
Od dziś startuje również Konstanciński Rower Miejski (KRM). W sześciu stacjach znajdujących się w Klarysewie, Mirkowie, na Grapie, w Parku Zdrojowym, w Skolimowie i przy Starym Ratuszu do dyspozycji mieszkańców jest w sumie 70 rowerów, którymi można jeździć po uzdrowisku, ale także dojechać do Warszawy i do Piaseczna. KRM działa od 2014 roku i jest w nim zarejestrowanych 2300 użytkowników. W ubiegłym roku – po raz pierwszy w historii – liczba wypożyczeń przekroczyła 10 tysięcy.
Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia, zarówno w Piasecznie jak i Konstancinie-Jeziornie, podobnie jak w ubiegłym roku, jest za darmo. Za pierwsze 60 minut jazdy zapłacimy złotówkę. Aby wypożyczyć jednoślad, trzeba najpierw zarejestrować się w systemie i mieć na koncie 10 zł. Rowery będą dostępne w wypożyczalniach do końca listopada.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Pytam się którędy dojechać do ścieżki przy Selgrosie spod PKP? Albo do Parku w Konstancinie? Wąska ulica czy chodnik z kostki? Tak wygląda infrastruktura dla rowerzystów…szkoda slow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię