PIASECZNO W Lany Poniedziałek zainaugurowany został tegoroczny sezon Nightskating, czyli nocnych przejazdów na rolkach ulicami miasta. Pomimo trwających wciąż świąt i niezbyt sprzyjającej pogody w bezpłatnej i nie wymagającej rejestracji imprezie wzięło udział około 150 uczestników


W trakcie zbiórki na Placu Piłsudskiego rozdawane były odblaski, odbył się konkurs z nagrodami, a Marcin Myszkowski z Fundacji Violet Kiwi (organizator wydarzenia) zdradził plany tegorocznej edycji.
– To już siódmy Nightskating w Piasecznie – mówi Marcin Myszkowski. – Pierwszy odbył się, jeśli się nie mylę, w roku 2013. W tej edycji nowością będzie Rolkoteka, czyli dyskoteka na rolkach. Pierwsza zorganizowana będzie na wielopoziomowym parkingu sklepu Decathlon Piaseczno już 29 kwietnia. W dalszej kolejności planujemy połączyć Rolkotekę z nocnymi przejazdami.


W organizację imprezy włączyła się też Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno, a sam przejazd, w asyście policji, wystartował punktualnie o godzinie 20.
– Przypominam, że osoby na hulajnogach, rowerach i innych pojazdach jadą z tyłu – zaznaczył Kamil Myszkowski. – To jest przejazd rolkarski, więc pierwszeństwo mają rolkarze.
Do udziału w przejeździe wymagana jest umiejętność jazdy i hamowania na rolkach. Osoby zaczynające swoją przygodę z rolkami mogą potrenować jazdę podczas Rolkoteki
Pierwszy w tym roku Nightskating w Piasecznie nie był szczególnie wymagający pod względem kondycyjnym. W towarzystwie oprawy muzycznej uczestnicy przejechali wspólnie około 12-kilometrową trasę. Uczestnicy bawili się świetnie.
– Pierwszy raz byliśmy dzisiaj z chłopakiem na Nightskatingu – mówi Kaja Górecka, mieszkanka Kątów. – To super sprawa, nawet dla kogoś kto nie jeździ za często i za dobrze, świetny pomysł na rozruch dla osób w każdym wieku. Najbardziej podobała mi się atmosfera wydarzenia i możliwość spalenia trochę świątecznych kalorii.

Kolejne edycje imprezy odbędą się:

29 kwietnia – Rolkoteka przy Decathlon (godz. 18),
27 maja – Rokkoteka plus Nightskating, przy Decathlon (godz. 18),
10 czerwca – Rolkoteka przy Decathlon (godz. 18),
25 czerwca – Nightskating, miejski rynek (godz. 19.30) i 29 lipca – Rolkoteka plus Nightskating, Decathlon (godz. 18). Jak zapowiedział Marcin Myszkowski, w tym roku Nightskating ma odbyć się również w sierpniu w Górze Kalwarii.
– Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wspólnej jazdy razem z nami – zachęca Zuzanna Kozłowska z Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię