Powsińska prawie gotowa

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Zakończyła się rozbudowa ul. Powsińskiej w Bielawie. Gminna droga zyskała nową nawierzchnię, chodnik, wjazdy do posesji i oświetlenie. Jest też ścieżka rowerowa. Inwestycja kosztowała ponad 9,4 mln zł, z czego aż 8,9 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Inwestycję w Bielawie realizowała firma „Fal-Bruk” z Warszawy, która w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego złożyła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę ponad 9,4 mln zł.

Prace budowlane trwały od 29 sierpnia 2022 r. do 10 maja br. We wtorek (16 maja) pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna dokonali odbioru końcowego inwestycji. Obecnie trwa procedura dopuszczenia drogi do użytkowania, po jej zakończeniu zostanie ona udostępniona kierowcom.

Ulica Powsińska w Bielawie zyskała nową jezdnię, chodniki i ścieżkę rowerową. Powstały też zjazdy indywidualne do posesji oraz oświetlenie uliczne. Gmina Konstancin-Jeziorna na realizację inwestycji pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jego wysokość to 8 922 611,88 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię