Powstają nowe parkomaty! Nie wszędzie ceny będą takie same

16

PIASECZNO Pojawiły się już parkomaty przy ul. Puławskiej. Parkując trzeba będzie zwracać uwagę gdzie zostawiamy samochód. Jeśli przy ulicy – zapłacimy mniej, jeśli na parkingu – więcej i bez bezpłatnych 45 minut

Parkomaty, które pojawiają się wzdłuż ulicy Puławskiej nie zaskakują, gdyż należą do rozszerzonej strefy płatnego parkowania i będą funkcjonować na zasadach, do których mieszkańcy już przywykli. Pierwszy danego dnia postój 45-minutowy będzie bezpłatny, za kolejną godzinę zapłacimy 2,50 zł. Za drugą godzinę 3 zł, za trzecią 3,5 zł, a za czwartą i każdą kolejną po 2,5 złotych. Parkomat będzie funkcjonował w godzinach 8-18.
Innymi prawami będzie rządzić się parkomat, regulujący postój na parkingu zlokalizowanym pomiędzy sklepem spożywczym Max a budynkiem Referatu Innowacji Miejskich (dawniej kwiaciarnia). Tam nie przewiduje się darmowych 45 minut, a za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, za drugą 3,5 zł, za trzecią 4 zł. Będzie można wykupić bilet dzienny za 10 zł, tygodniowy za 40 zł lub miesięczny za 100 zł. Za parkowanie zapłacimy od godziny 6.00 do 22.00.
Skąd te różnice?
– Parkingi zostaną wyłączone ze strefy płatnego parkowania – informuje Łukasz Wyleziński, dyrektor Biura Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. – Zasady parkowania, które będą na nich obowiązywać mają być inne niż w ramach strefy.
Póki co parkomat przy parkingu jest jeszcze nieczynny.

16 KOMENTARZE

 1. Głupszego pomysłu chyba nie widziałam. Zamiast pozostawić parking jako darmowy, albo przynajmniej z taką samą opłatą, żeby właśnie odciążyć ulice to parkowanie tam będzie droższe niż na ulicach. Takie pomysły to tylko piaseczyńscy urzędnicy mogli wymyślić. Czy to pomysł samego wiceburmistrza Widza?
  W dodatku inne zasady i godziny opłat na parkingu niż na ulicach spowodują tylko dodatkowe zamieszanie. Ale może właśnie o to chodzi, żeby potem móc nawystawiać mandatów. Piaseczno to miasto coraz większych absurdów.

  • Ja się nie dziiwę kretyn na kretynie w tej gminie, a rada i burmistrzowie to w ogóle dramat, za 3-4 miesiące zobaczysz, że uchwalą podniesienie sobie pensji za baaaaaardzo ciężką pracę

 2. Pełna zgoda. NA osiedlu „PTASIM” nie ma ani jednego miejsca do parkowania, blok na bloku,kto daje pozwolenia, zaczyna się nowa budowa, zostawić na chwilę samochód już jest mandat albo blokada, liczą się tylko developerzy i hulajnogi a nie ludzie,

  • Każde mieszkanie ma swoje miejsce. Z jakiej racji ktoś ma ci fundować parking bo przyjechałeś ze swojej wioski wynająć pokój w mieszkaniu przerobionym na minimo motel?

 3. Z tego co Ja pamietam, bedąc w kilku miastach nie tylko polskich lecz europejskich takie parkingi to standard, których nie wpisuje się w system miejski.

 4. Brawo suweren wybrał takiego burmistrza i bardzo go chwali to niech teraz ponosi konsekwencje i płaci za parkowanie. Burmistrz jeździ na rowerze i wszyscy też muszą tak jeździć dlatego parkingi będą płatne żeby nikt nie przyjeżdżał samochodem. Od dawna twierdzę że tak głupich i aroganckich urzędników którzy nie liczą się z mieszkancami trudno znaleźć. Mieszkam tu od zawsze ale nienawidzę tego śmierdzącego grajdola

 5. Pisałem jak tylko pojawiły sie pierwsze parkomaty ze to będzie maszynka do pieniędzy
  Cel był szczytny Odciąży ruch Budujemy parkingi na peryferiach… I wyszło jak zawsze…
  KASA KASA KASA dno i wstyd dla was !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Jak były stawiane parkomaty w Piasecznie, to gmina powiedziała, że stworzy darmowe parkingi, teraz te parkingi powoli też stają się płatne. A jak już parkingi będą płatne to zlikwidują darmowe 45 minut w parkomatach i będziemy płacić gdziekolwiek zaparkujemy. sprytne.

  • Burmistrz teraz jeździ na rowerze ale jak przyjdzie jesień będzie korzystał z bezpłatnego parkingu na tyłach urzędu, zapewne co ważniejsze urzędasy też mają do niego dostęp.

 7. Zamiast się bulwersować, na przyszłość wybierajcie mądrzej. No i pamiętajcie, że opłaty zostały wprowadzone NA WNIOSEK KUPCÓW (https://piaseczno.eu/strefa-platnego-parkowania-2/) – zatem: 1) Władze miasta uchwaliły przepisy obciążające finansowo dziesiątki tysięcy ludzi na wniosek kilkudziesięciu kupców. 2) Weźcie pod uwagę powyższe, jak wam przyjdzie do głowy zrobić jakiekolwiek zakupy w Piasecznie. Ja proponuję tak: niech ci KUPCE z Kościuszki robią sobie zakupy na bazarku przy Szkolnej i vice versa. A my jedźmy na zakupy tam, gdzie za parking NIE POBIERAJĄ i nie szykanują kierowców. Wszyscy będą zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię