Powstaje budynek komunalny przy Świętojańskiej. Pod koniec roku 49 nowych mieszkań

0

PIASECZNO Trwają prace przy budynku komunalnym przy ul. Świętojańskiej w Piasecznie. Niestety, problemy z pierwszym wykonawcą spowodowały, że inwestycja jest opóźniona niemal o rok


Tylko w tym roku gmina wyda na budynek komunalny przy ul. Świętojańskiej ponad 5,8 mln zł

W połowie ubiegłego roku gmina rozwiązała umowę z poprzednim wykonawcą inwestycji. Potem przeprowadzono inwentaryzację i ogłoszono przetarg na nową firmę. Teraz, mimo że to połowa stycznia, prace przy budowie bloku, w którym znajdzie się 49 mieszkań, trwają w najlepsze. Obecnie kończone są roboty konstrukcyjne stropu nad trzecim piętrem. Rozpoczęto też budowę muru oporowego, a wykonawca przygotowuje się do montażu stolarki okiennej i wewnętrznych robót instalacyjnych. Budynek ma zostać ukończony do 17 listopada i zasiedlony do końca tego roku.
Komunalny blok mieszkalny, w którym znajdzie się 20 mieszkań, zostanie wybudowany także przy pobliskiej ulicy Jerozolimskiej. 15 września ubiegłego roku gmina podpisała umowę z firmą Eko-Invest, która za prawie 3,4 mln zł ma zrealizować tę inwestycję do 17 grudnia tego roku.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię