Powstaje centrum handlowe na styku gmin. Lidl wybuduje fragment drogi

4

KONSTANCIN-JEZIORNA Trwa budowa parku handlowego przy skrzyżowaniu drogi 721 z ulicą Śniadeckich. Mieszkańcy boją się, że na Śniadeckich będzie takie natężenie ruchu, że nie da się nią spokojnie przejść


W centrum handlowym mają znaleźć się m.in. sklep Pepco i drogeria Rossmann

Park handlowy ma obejmować niewielkie centrum handlowe z kilkunastoma lokalami (jego budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku ) oraz market Lidla, który znajdzie się po drugiej stronie ul. Śniadeckich, bliżej Piaseczna. Jego budowa jest znacznie mniej zaawansowana, jednak – według zapowiedzi – ma zakończyć się wiosną przyszłego roku. Na terenie centrum ma znajdować się ponad 60 miejsc parkingowych, zaś na terenie Lidla – 105.
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej jedna z mieszkanek Skolimowa wyraziła zaniepokojenie, że wszystkie samochody z obydwu dużych parkingów będą wyjeżdżały na wąską ulicę Śniadeckich.
– Wiele osób dochodzi tą drogą do kładki na rzece, przy takim ruchu pojazdów może to być niebezpieczne – argumentowała.
Do sprawy odniósł się burmistrz Kazimierz Jańczuk. Wyjaśnił, że dochodzący do rzeki odcinek ulicy Śniadeckich jest drogą gminną o nieuregulowanym stanie prawnym.
– W myśl porozumienia, które od kilku miesięcy negocjujemy z Lidlem, to właśnie ta firma za własne pieniądze wybuduje odcinek Śniadeckich dochodzący do kładki – poinformował.
– Lidl nie otrzymał zgody na zjazd na swój teren z drogi 721. Dlatego zgodziliśmy się na dojazd od strony ul. Śniadeckich. W zamian Lidl wybuduje nam drogę i przekaże połowę środków na ścieżkę rowerową w kierunku do rzeki.
Burmistrz zdementował informację, że klienci centrum handlowego również mają korzystać z ulicy Śniadeckich.
– Nikt z przedstawicieli inwestora nie zgłaszał się do nas w tej sprawie – dodał. – Z tego co wiem, do centrum handlowego będzie można wjeżdżać bezpośrednio z drogi 721.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Teraz wjeżdżających do uzdrowiska, poza bilbordami,reklamami ,szmatami na ogrodzeniach, przywita centrum handlowe Lidl .Centrum powstało bez, formalnego wjazdu i wyjazdu. Ul. Śniadeckich jest drogą gminną a zarazem ma nie uregulowanego stan prawny.Będzie budowana. Ścieżka rowerowa to ściema. W Konstancinie jest jeszcze jedna droga a jakoby jej nie było.To odcinek ul.Piaseczyńskiej przy ratuszu.Na dzień dzisiejszy jest to wylany asfalt na szeregu działkach.Bez klasy drogi.A spełnia funkcję drogi wojewódzkiej.Czyli wszystko można.

  2. Bardzo interesujące jest to, że tablica informacyjna o budowie została zakryta przez banery informacyjne w taki sposób, że prawie nic a nic na niej nie widać. Ani kto prowadzi budowę, wykonuje, pilnuje etc.

    Czyży było coś do ukrycia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię