Powstaje dokument o lokalu gastronomicznym. Biznes z perspektywy kobiet

0

PIASECZNO Tomasz Korczak, właściciel studia muzycznego Red Yeti Studio w Zalesiu Górnym, przygotowuje „Tu i teraz”. To film dokumentalny o „Parnikówce”, znanym w okolicy lokalu gastronomicznym

Tomasz Korczak przyznaje, że od dawna fascynuje go kino dokumentalne. W kwietniu tego roku odważył się w końcu chwycić za smartfon oraz kilka podstawowych narzędzi i nagrać blisko 14-minutowy film, pokazujący walkę o przetrwanie biznesu jego serdecznych przyjaciółek z pobliskiego bistro – „Parnikówki” w Zalesiu Górnym.
Jak to często bywa, gdzieś po drodze temat filmu się zmienił – mówi Tomasz Korczak. – Ten bardzo lokalny dokument zaczął opowiadać o biznesie z perspektywy kobiet, relacjach, marzeniach, drodze do sukcesu oraz życiu tu i teraz.
Zdjęcia do „Tu i teraz” to były dwa dni spędzone w gronie czterech wyjątkowych kobiet z trzech pokoleń, pracujących na rzecz przetrwania małej firmy w ciężkich czasach.
Szczere wywiady, emocje i energia płynąca od bohaterek filmu są fundamentem tego dokumentu – podkreśla jego twórca. – Film jest w pełni amatorski i jest to mój absolutny debiut w roli operatora, montażysty i w końcu – reżysera. Na potrzeby filmu powstało Lo-Films – amatorskie studio filmowe, które będzie miejscem dla moich miniatur dokumentalnych kręconych smartfonem. W planach już mam kolejny film na ważny i aktualny temat.
Premiera filmu planowana jest 4 lipca o godz. 16 w kawiarni Jukali, w Bibliotece Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie. Najpierw odbędzie się projekcja filmu w sali widowiskowej, a potem afterparty w kawiarni drzwi obok.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię