Powstaje koncepcja parkingu przy PKP Jeziorki

4

LESZNOWOLA Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego przygotowuje się do budowy parkingu w formule „Parkuj i Jedź” przy stacji PKP Warszawa Jeziorki na granicy Lesznowoli i Ursynowa


ZTM, który w ubiegłym roku opracował dwa warianty parkingu, będzie chciał pozyskać na niego dofinansowanie. Wariant pierwszy przewiduje zbudowanie parkingu naziemnego płaskiego (jednopoziomowego), natomiast wariant drugi – naziemnego kubaturowego (dwupoziomowego). – Preferencje miał wariant pierwszy, dający możliwość nadbudowy w przypadku zwiększonego (w przyszłości) zapotrzebowania na miejsca postojowe – mówi lesznowolski radny Marcin Kania.
W tym roku gruchnęła informacja o planach budowy ogromnego osiedla w ramach programu Mieszkanie+, które miałoby powstać obok działki przeznaczonej pod parking. W związku z tym projektanci opracowują zamienna koncepcję parkingu, przy zachowaniu parametrów koncepcji ZTM.
Byłby on (przynajmniej początkowo) jednopoziomowy i mieściłoby się na nim 138 samochodów osobowych (w tym 6 miejsc dla niepełnosprawnych i 4 stanowiska dla samochodów elektrycznych) oraz 40 rowerów. Koncepcja takiego parkingu czeka właśnie na akceptację.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Wszystko fajnie, ale moim zdaniem na niewiele się to przyda. Parking byłby potrzebny ale w Piasecznie, ewentualnie w Nowej Iwicznej. Jeziorki? Ile tam ludzi wsiada? Inna kwestia- kto tam dojedzie z założeniem, że aby dojechać trzeba spory kawałek jechać Pulawska, która już na tym odcinku jest mocno zakorkowa.. można było to lepiej przemyśleć.

    • Za 3 lata będzie tam blisko S7 i węzeł Zamienie, więc P&R w tym miejscu jak najbardziej mam sens. Oczywiście składy jadące linią radomską muszą mieć dużą pojemność. Inaczej to wszystko psy na budę.

    • Panie Sloiku chyba od niedawna Pan mieszka w Piasecznie ? Pewnie okolo 3 lat bo tyle trwa budowa wiaduktu trzeba zyc tu dluzej zeby wiedziec ile w tym miejscu bylo aut przed jego budowa! Ponadto to 1 strefa biletowa ktora sciagala cale okolice Piaseczna. Naprawde wypada troche pomyslec…wladze miasta powinny zaczac wlasnie od peryferii zeby zachecac okolicznych mieszkancow do niepakowania sie do miasta samochadami tylko na granicy je parkowac a nie bezsensu parkingi w srodku miasta !

  2. Akurat się przyda mieszkańcom osiedla mieszkanie+, które jest planowane w tym miejscu – czyli parking+ (bo w założeniach tego osiedla mieszkań komunalnych jest 0,5 miejsca parkingowego na mieszkanie i wypożyczalnia samochodów elektrycznych)
    P.S. Żartowałem, nie wierzę w powstanie tego osiedla ( z prozaicznych przyczyn: woda, kanalizacja ogrzewanie – ktoś to musi zbudować a będzie kosztować więcej niż samo osiedle)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię