Powstaje nowy skwer przy ul. Żytniej w Piasecznie

2

PIASECZNO Przy ul. Żytniej, na działce sąsiadującej z Centrum Edukacyjno – Multimedialnym i targowiskiem miejskim,  powstaje nowy teren zieleni.

Już niebawem oddana zostanie do użytku kolejna estetyczna przestrzeń publiczna o funkcjonalnym układzie. Skwer będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wyznaczony obszar zostanie utwardzony i obsadzony zielenią. Przewidziano nasadzenia zarówno krzewów, bylin jak i drzew liściastych, znajdzie się tam także  miejsce na tzw. elementy małej architektury jak ławki i stojaki na rowery. W efekcie powstanie zielony teren o funkcji rekreacyjnej wpisujący się w program rewitalizacji tej części miasta.

fot. Łukasz Wyleziński

Biuro Promocji i Kultury

2 KOMENTARZE

  1. Czyli stojaki na rower dla osób niepełnosprawnych?:))) Czy bedzie kosztował 7 000 000 zł jak skwer obok? I czy żadne normy budowlane,bezpieczeństwa w tym miejscu podobnie jak obok nie zostały zachowane?

  2. Hmm.. Że w tej czesci miasta. Z pewniścią wiele osob tam przyjdzie posiedziec na ławeczce… Swoja droga to ciekawe, ze o skwerach myślą a o miejscach parkingowych nie pomysla i o rozwiazaniu kwestii ich braku w dni targowe..a chętbych na rynek coraz więcej . Powodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię