Powstał projekt nowej Fabrycznej. Kiedy realizacja?

0

LESZNOWOLA Kosztem ponad 250 tys. zł powstał projekt rozbudowy ulicy Fabrycznej w Łoziskach na odcinku od Postępu do Kolejowej. Na razie rada gminy nie zarezerwowała środków na realizację zadania, które może kosztować nawet kilkadziesiąt milionów złotych


Pod koniec maja starosta piaseczyński wszczął postępowanie zmierzające do wydania zgody na realizację inwestycji. Nowa Fabryczna na odcinku około 2,5 km ma zostać poszerzona do 12 m. 6 m szerokości ma mieć pas drogowy, kolejne 3 m ścieżka pieszo-rowerowa i pozostałe 3 m – pas zieleni. Droga ma mieć kanalizację deszczową (niestety nie przewidziano wzdłuż niej rowu melioracyjnego zbierającego wodę z niżej położonych nieruchomości), oświetlenie ledowe oraz kanał technologiczny, w którym zostanie ułożony światłowód. Aby wybudować Fabryczną w nowej odsłonie, trzeba będzie dokonać wykupu gruntów, co znacznie podniesie koszt inwestycji. Ile trzeba będzie na nią wydać? O pieniądzach gmina mówi niechętnie. Jednak biorąc pod uwagę porównywalne zadania, w tym przebudowę ulic Gminnej w Lesznowoli czy ul. Głównej w Bobrowcu (obydwie drogi są znacznie krótsze) może to być nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Na razie nie wiadomo skąd gmina weźmie takie pieniądze, tym bardziej że w ubiegłym roku na wszystkie zadania inwestycyjne przeznaczono niewiele ponad 20 mln zł. Przebudowa Fabrycznej nie została wpisana na razie ani do budżetu ani nawet do Wieloletniej Prognozy Finansowej.
– Będziemy zastanawiać się nad tym, gdy zostanie wydany ZRID – mówi radny Marcin Kania. – To ważna inwestycja, którą będziemy chcieli zrealizować, bo okresowe równanie Fabrycznej zbyt dużo kosztuje. Jeśli nie zrobimy jej za jednym zamachem, być może zdecydujemy się na etapowanie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię