Powstała rodzina zastępcza dla dzieci. Rusza od listopada

0

GÓRA KALWARIA/POWIAT Wkrótce rozpocznie działalność zawodowa rodzina zastępcza o charakterze pogotowia rodzinnego. Będzie to pierwsza taka komórka na terenie powiatu piaseczyńskiego


Pod opiekę tego typu placówek trafiają dzieci w wieku do 10 lat, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych. Schronienie w rodzinach zastępczych, maksymalnie na pół roku, znajdują również maluchy skierowane tu przez sąd. W ostatni weekend pierwszy dom rodziny zastępczej (o charakterze pogotowia rodzinnego) został otwarty w Górze Kalwarii. Będzie prowadzić go Zgromadzenie Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, które prowadzi już w mieście przedszkole. Dom sfinansuje powiat piaseczyński, który o jego utworzenie zabiegał od lat. Będzie on także nadzorował ośrodek.
Siostry Eucharystki początkowo myślały o powołaniu domu samotnej matki, ale taki dom na terenie powiatu już funkcjonuje i nie było potrzeby tworzyć kolejnego. Udało mi się namówić je do utworzenia placówki dla dzieci – mówi Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz gminy Góra Kalwaria.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię