Powstało niezwykłe przedszkole w Nowej Iwicznej

0

LESZNOWOLA Na południu Warszawy powstała pierwsza Wioska HappyNest – bliskościowe przedszkole oparte na wartościach Rodzicielstwa Bliskości, NVC komunikacji porozumienia bez przemocy, filozofii pedagogicznej Reggio Emilia oraz budowania koncentracji i uważności metodą mindfulness.

Wioska HappyNest to miejsce, w którym Pedagodzy podążają za naturalnymi potrzebami i zainteresowaniami Dziecka. Dzięki domowej atmosferze, Dzieci czują się w niej jak w Domu, a dodatkowo otrzymują wysokiej jakości opiekę i edukację oraz kontakt z rówieśnikami. Założycielka, Magdalena Żołądek jest Nauczycielką najskuteczniejszej i najbardziej przebadanej Techniki Oddechowej na świecie – Techniki SKY, Trenerką Umiejętności Psychospołecznych, absolwentką m.in. Psychologii Pozytywnej na SWPS i Założycielką działającego od 2 lat HappyNest Center – pierwszego na taką skalę Centrum Zajęć wzmacniających ciało, umysł i relacje z Bliskimi dla całej Rodziny. Jej pasją jest praca z Dziemi i Dorosłymi:

“Jako pierwsza wioska w Polsce wprowadziliśmy dla Dzieci program rozwoju inteligencji i globalnego czytania metodą Akademii Nauki. Pedagogika, którą się kierujemy – The Village Way powstała na podstawie najnowszych badań nad funkcjonowaniem mózgu Dzieci, we współpracy z ekspertami z Harvard University. Budując własną wioskę tworzę bliskie i ciepłe miejsce dla Maluchów, wspierając jednocześnie Rodziców, którzy chcą budować bezpieczne, oparte na miłości i szacunku relacje z Dzieckiem oraz zapewniając rozwój dla naszych Pedagogów. W HappyNest o Rodziców dbamy szczególnie – od kursów skutecznego radzenia sobie ze stresem i technik oddechowych, warsztaty Pozytywnej Dyscypliny i NVC przez konsultacje medyczne z lekarzem ajurwedy, aż po masaże i strefę relaksu”.

Pierwsze wioski – kameralne punkty opieki dla maluszków i przedszkola powstały dwa lata temu. Założyła je Aleksandra Kozera w ramach The Village i Fundacji Wioski, nad którą czuwa rada nadzorcza składająca się z ekspertów z Harvardu. Aktualnie wioski otwierają się w całej Polsce. The Village zapewnia wsparcie, dla wszystkich tych, którzy decydują się na otworzenie swojej Wioski.

Nasza społeczność ma na celu, by jak najwięcej dzieci w Polsce miało dostęp do środowiska edukacyjnego opartego na zabawie i bliskich relacjach, co jest ważne dla nas zarówno teraz jak i w kontekście budowania przyszłego społeczeństwa. Wioski są inspiracją dla kobiet z całej Polski, które w ramach lokalnych społeczności mogą same tworzyć takie miejsca dla swoich dzieci, wspierać się wzajemnie z innymi mamami i rozwijać zawodowo.” mówi Aleksandra. “Zależy nam aby jak najwięcej rodziców dowiedziało się o tym jak edukacja małych dzieci jest ważna dla ich przyszłości. Jak pełne szacunku, bliskie podejście, uważne stawianie granic, swoboda w poznawaniu świata przekłada się na wysokie poczucie wartości, które jest kluczowe w funkcjonowaniu dorosłych ludzi. Cieszymy się, że coraz więcej przedsiębiorczyń takich jak Magdalena Żołądek z Wioski HappyNest, spełnia się zawodowo i inspiruje do działania innych rodziców.” – dodaje założycielka The Village, Aleksandra Kozera.

Wioska HappyNest to przedszkole dla 30 dzieci. Do miejsca przynależy bajeczny, 800 m2 Ogród, a maluchy mogą korzysta tutaj z zajęć dodatkowych takich jak: taniec, capoeira, joga, języki, sensorki (zajęcia z elementami integracji sensorycznej) czy muzykoterapia dogłębno-komórkowa. Wioska HappyNest znajduje się przy ulicy Ignacego Krasickiego 62 i jest częścią HappyNest Center – pierwszego polskiego Centrum Zajęć wzmacniających ciało, umysł i relacje z bliskimi na południu Warszawy.

Więcej informacji o Wiosce HappyNest:
https://www.wioski.co/wioska-happynest
https://www.happynest.center
Magdalena Żołądek, tel. 607 093 522

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię