Powstało nowe rondo. Co z chodnikiem?

2

PIASECZNO Pani Bronisława często odwiedza swoją działkę zlokalizowaną przy ulicy Dworskiej w Wólce Kozodawskiej. – Obok wybudowano piękne rondo – mówi. – Niestety po jego zachodniej stronie nie wykonano chodnika, przez co mam trudności z dotarciem do przystanku


Przystanek, o którym mówi nasza czytelniczka znajduje się przy ulicy Źródlanej, zaraz za rondem w stronę Zalesia Górnego. Zatrzymują się na nim autobusy lokalnych linii L13 i L19.
Odcinek bez chodnika ma dosłownie kilkanaście metrów – mówi seniorka. – Wydaje mi się, że budowa ronda została zakończona. Wszystko wygląda pięknie. Szkoda tylko, że zostawili taką niedoróbkę.
Rondo w Wólce Kozodawskiej budował powiat piaseczyński, jednak okazuje się, że Źródlana wcale nie jest drogą powiatową, tylko wojewódzką.
W zarząd MZDW przeszła od 1 stycznia tego roku – wyjaśnia Joanna Grela z biura promocji powiatu. – W zamian MZDW oddał nam fragment drogi 722. Tak więc wszystkie pytania dotyczące braku chodnika na wskazanym odcinku należy kierować do MZDW – dodaje.
Mam nadzieję, że ktoś się kiedyś zreflektuje i dobuduje ten chodnik, póki co będę chodziła drugą stroną, choć jest to mniej wygodne – mówi pani Bronisława.

TW

2 KOMENTARZE

  1. kto rozebrał chodnik ten powinien go naprawić a nie odbijać to gmina to powiat albo MZDW nas mieszkańców to nie interesuje tylko chcemy żeby był chodnik jak przed budową ronda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię