Powstaną nowe drogi. Ale nie tylko

0

TARCZYN Znamy już projekt przyszłorocznego budżetu. Dochody gminy mają wynieść nieco ponad 86 mln zł, zaś wydatki – prawie 88,5 mln zł, z czego niemal 24 mln zł pójdzie na inwestycje


W przyszłym roku wydatki bieżące gminy wyniosą nieco ponad 64,5 mln zł. Resztę pochłoną inwestycje. Szykuje się ich całkiem sporo. 350 tys. zł ma kosztować przebudowa ul. Krzywej w Kotorydzu, a 2 mln zł przebudowa ul. Spokojnej w Pracach Małych i Tarczyńskiej w Pracach Dużych. Aż 6 mln zł gmina planuje też wydać na budowę ul. Lawendowej w Tarczynie (na to zadanie gmina dostała 4,8 mln zł dofinansowania). Rozbudowy doczeka się też al. ks. Pyrki w Pracach Dużych (247 tys. zł), ul. Kubusia Puchatka w Borowcu (100 tys. zł) oraz ul. Złotopolska w Manach i Borowcu (200 tys. zł). Powstaną też projekty ul. Sosnowej w Rembertowie, Kotorydzkiej w Tarczynie, Łąkowej i Olchowej w Janówku oraz Miodowej, Ogrodowej, Świerkowej i Młynarskiej w Tarczynie, a także projekty budowy strażnicy OSP Tarczyn i rozbudowy SP ZOZ w Tarczynie. 700 tys. zł przeznaczono też na wykupy gruntów pod nowe drogi.
2,5 mln zł ma kosztować połączenie gminnej sieci wodociągowej przy ul. Dobrowolskiego ze stacją uzdatniania wody w Tarczynie, a 250 tys. zł projekt rozbudowy kanalizacji w południowo-wschodniej części gminy. Z większych inwestycji warto wspomnieć również o planach budowy budynku komunalnego w Tarczynie, na co w przyszłym roku ma pójść 2,48 mln zł. Gmina kupi też samochód dla OSP (900 tys. zł), przebuduje plac zabaw w Kopanej (247 tys. zł) i przeznaczy 4 mln zł na budowę zbiornika retencyjnego. Cały czas będzie też rozbudowywany monitoring i modernizowane oświetlenie uliczne.

CZYTAJ TAKŻE:  Osiem osób straciło prawo jazdy w tej samej miejscowości. Czy to pech?

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię