Powstaną nowe drogi i kanalizacja

0

LESZNOWOLA Gmina podpisała umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w Stefanowie, Kolonii Warszawskiej, Wólce Kosowskiej i Marysinie. Kilka dni wcześniej radni wprowadzili do budżetu środki umożliwiające realizację innych ważnych inwestycji


W ramach podpisanej umowy sieć kanalizacji grawitacyjnej wydłuży się o ponad 4100 mb, a kanalizacji ciśnieniowej o ponad 1750 mb. Koszt prac ma wynieść ponad 6,3 mln zł, a termin realizacji inwestycji ustalono na grudzień przyszłego roku. Sieć kanalizacyjna ma być układana na ulicach Ułanów, Letniskowej, Krzywej, Złocistej i Pogodnej.
Podczas ostatniej sesji rady gminy, radni wprowadzili do budżetu środki umożliwiające realizację innych ważnych inwestycji. Wśród nich na uwagę zasługują sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. Uroczą w Stefanowie i ul. Legionów w Mrokowie. Oprócz tego gmina zaprojektuje i wykona światła na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. Ogrodową i Postępu w Woli Mrokowskiej (całkowity koszt zadania wyniesie ponad 2,4 mln zł). Za ponad 100 tys. zł zostanie zrobiony projekt ul. Jaśminowej oraz zbiorników na wody opadowe w Nowej Iwicznej. Gmina już wcześniej zapowiedziała, że zrobi asfaltową nakładkę na ul. Biedronki. Za 200 tys. zł ma zostać utwardzona również ul. Bandurskiego w Wólce Kosowskiej, która zapewni dojazd do nowego, gminnego przedszkola. Za ponad 5,3 mln zł mają zostać rozbudowane ul. Plonowa i Astrów w Nowej Woli. Z kolei w Magdalence przy CIS ma powstać tężnia ogrodowa (67 tys. zł). 130 tys. zł pójdzie wreszcie na naprawę melioracji w PGR Łazy, a 50 tys. zł na modernizację terenu komunalnego w Podolszynie. W Zamieniu powstanie nowe boisko z odwodnieniem, a przy innych boiskach gmina zrobi oświetlenie. Za 158 tys. zł zostanie doposażony szkolny plac zabaw w Zamieniu, a za 120 tys. zł gmina zagospodaruje teren pod plac zabaw przy gminnym przedszkolu w Wólce Kosowskiej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię