Powstaną nowe przystanki L13

1

GÓRA KALWARIA Zaraz po uruchomieniu linii L13 łączącej Piaseczno z Górą Kalwaria mieszkańcy skarżyli się, że na trasie przejazdu autobusu jest niedostateczna liczba przystanków. Na ustawienie dodatkowych platform nie zgadzali się zarządcy dróg krajowej i wojewódzkiej. Gminie Góra Kalwaria udało się jednak dojść do porozumienia z GDDKiA. Negocjacje z MZDW trwają


Nie wiem po co jest ten autobus, skoro nie da się do niego wsiąść – skarżył się kilka miesięcy temu pan Ryszard, mieszkaniec Marek Grójeckich. – L13 ma przystanek w Baniosze, a następny jest dopiero w Kątach, ponad 4 kilometry dalej – wyjaśniał.
Niedługo na trasie między Pilawą a Górą Kalwarią, wzdłuż drogi 79, pojawią się cztery nowe przystanki (po dwa w każdą stronę). Zostaną ustawione w Baniosze-Markach oraz w Tomicach.
Udało się nam zawrzeć porozumienie z GDDKiA – potwierdza Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Perony będą zrobione z kostki brukowej, ich budowa powinna zacząć się w najbliższych dniach. Sądzę, że przystanki zaczną działać jeszcze przed wakacjami.
Gmina Góra Kalwaria cały czas negocjuje z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich warunki ustawienia dodatkowych przystanków przy basenie oraz w Mikówcu.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię