Powstaną nowe ronda i chodnik

1

POWIAT Podczas niedawnego spotkania w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie przedstawiciele Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przekazali informacje dotyczące planów budowy chodnika w Bogatkach, ronda w centrum Tarczyna oraz kolejnych trzech rond w Sobikowie


Jeśli chodzi o Bogatki, to do końca tego miesiąca MZDW chce wyłonić wykonawcę zadania (chodzi o I etap). Pierwszy kilometr chodnika miałby powstać do końca czerwca przyszłego roku. Ciekawie zapowiadają się prace w Sobikowie na drodze 683 od cmentarza do przychodni, gdzie mają powstać w sumie trzy ronda (jedno w kształcie „serca”) oraz ścieżka pieszo-rowerowa. O inwestycji pisaliśmy na początku marca. Okazuje się, że uzyskanie jeszcze w tym roku ZRID-u nie będzie możliwe. Uda się to pewnie dopiero pod koniec przyszłego roku. Budowa rond mogłaby wówczas ruszyć w roku 2023.
MZDW przymierza się też do budowy ronda w centrum Tarczyna, co ma podnieść bezpieczeństwo.
– Mamy uzgodnienia branżowe – poinformował Tomasz Dąbrowski, zastępca dyrektora MZDW. – W przyszłym roku będziemy chcieli uzyskać ZRID i ogłosić przetarg. Rondo mogłoby powstać w 2023 roku. Nie jest to może inwestycja bardzo kosztowna, ale trudna logistycznie.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię