Powstaną nowe tereny zielone

0

PIASECZNO Największą i najbardziej kosztowną tegoroczną inwestycją w sferze zieleni jest rewitalizacja stawu w parku miejskim. Jednak gmina planuje także budowę kilku mniejszych skwerów w różnych lokalizacjach


Podczas ostatniej sesji rady miejskiej podjęto trzy uchwały dotyczące finansowania projektów, związanych z zielenią i utrzymaniem terenów publicznych. 140 tys. zł przeznaczono m.in. na uzupełnienie infrastruktury na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym i 100 tys. zł na rewaloryzację Parku Rostworowskich w Złotokłosie, w którym zinwentaryzowano na razie zieleń. Trwają przymiarki do zagospodarowania terenu przy ul. Redutowej w Zalesiu Dolnym (tam też gmina zaczęła od inwentaryzacji zieleni) oraz do budowy skweru przy ul. Kordiana. Ale to nie wszystko.
– Aktualnie powstaje teren zielony przy Cetrum Eukacyjno-Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Znajdą się na nim także urządzenia rekreacyjne.
Dodatkowa zieleń planowana jest także na terenie szkoły w Józefosławiu (tam zostanie powiększony także plac zabaw) oraz na zapleczu Klubu Kultury przy ul. Julianowskiej. Największą tegoroczną inwestycją będzie natomiast rewitalizacja stawu w parku miejskim przy ul. Chyliczkowskiej obok którego ma powstać także wybieg dla psów.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię