Powstaną odkryte baseny i pływalnia z prawdziwego zdarzenia

11

PIASECZNO Władze Piaseczna przygotowują się do budowy basenów. Na terenie pozyskanym z Agencji Nieruchomości Rolnych przy ulicy Chyliczkowskiej ma powstać miejska pływalnia z infrastrukturą towarzyszącą. Wcześniej do dyspozycji mieszkańców mają zostać oddane baseny odkryte. Możliwe, że już w czerwcu przyszłego roku!

Wykorzystamy obecny plan zagospodarowania przestrzennego oraz obecną linię zabudowy – zapowiedział burmistrz Daniel Putkiewicz na dzisiejszej sesji rady miejskiej. – Do końca roku będzie trwał konkurs architektoniczny, w przyszłym roku zostanie opracowana dokumentacja projektowa z pozwoleniem na budowę. W roku 2021-2022 będziemy mogli zacząć budowę. Chcemy by ten basen odpowiadał na realne potrzeby naszych mieszkańców. By nie generował zbędnych kosztów bieżących, ale jednocześnie nie rozczarowywał.
Kompleks oprócz basenu będzie mieścił wodny plac zabaw, basen rekreacyjny, oraz sauny, które mają działać na zasadach komercyjnych. Szacowany koszt inwestycji przekroczy 40 milionów złotych.
Gmina planuje też budowę basenów odkrytych stelażowych. Koszt tej inwestycji mógłby się zamknąć w kwocie 1,2 – 1,8 mln złotych. Oddanie kompleksu miałoby nastąpić już w czerwcu 2020 roku.

Adam Braciszewski

11 KOMENTARZE

    • Zewnętrzne baseny stelażowe do czerwca 2020. Budynek z basenem, jeśli umiesz czytać, projekt do końca 2019 i rozpoczęcie budowy 2021-22… Rok 2020 na dopracowanie projektu, pozwolenia, przetarg i inne takie. Całkiem realny plan.

  1. A co z drogami w Złotokłosie? A może by tak NAJPIERW zapewnić wszystkim PODSTAWOWE warunki do życia, a później (jak zostanie) budować fontanny i wodotryski…?!?

  2. Nikt wam tyle nie obieca, co burmistrz Piaseczna. Już widać, że to jego jedyna i ostatnia kadencja. W tak krótkim czasie urzędowania tyle błedów. Tego jeszcze nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię