Powstaną płatne parkingi przy szkołach

1

LESZNOWOLA Podczas ostatniej sesji rady gminy radni zdecydowali o utworzeniu Systemu Gminnych Parkingów Płatnych. Powstaną one przy szkołach w Nowej Iwicznej oraz w Łazach


W uzasadnieniu uchwały można przeczytać, że płatne parkingi powstaną w miejscach, w których jest znaczny deficyt miejsc postojowych, a wprowadzenie opłaty za parkowanie (nie wiadomo na razie w jakiej wysokości), ma spowodować w zamyśle rotację samochodów. Odpłatność za parkowanie wprowadzona zostanie na razie na dwóch przyszkolnych parkingach, na których – jak czytamy w uzasadnieniu uchwały – często parkują pojazdy nie związane z potrzebami placówek. Gmina zapewnia, że rodzice oraz pracownicy szkół będą mogli korzystać z tych parkingów bezpłatnie.
Podejmując uchwałę radni przyjęli jednocześnie regulamin SGPP. Wiadomo, że odpłatność za miejsca parkingowe będzie obowiązywała od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Kto nie wykupi biletu parkingowego lub nie pobierze tzw. biletu zerowego uprawniającego do parkowania przez 60 minut za darmo, poniesie opłatę dodatkową w wysokości 100 zł. Płatne parkingi prawdopodobnie zaczną działać od 1września.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Pytanie co z parkingiem przy cmentarzu komunalnym. Może ktoś z włodarzy Piaseczna się odważy. Straci tylko ok 100 wyborców, a zyska nieśmiertelność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię