Powstaną ścieżki rowerowe i progi spowalniające

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji wrócił temat ścieżek rowerowych wokół szkół. – Mimo trudności nie wycofujemy się z ich budowy – zadeklarował burmistrz Kazimierz Jańczuk


Temat ścieżek rowerowych w sąsiedztwie SP nr 2 i SP nr 3 poruszył jeden z mieszkańców.
Słyszałem, że rada miejska chce zdjąć z budżetu środki przeznaczone na budowę ścieżek, apeluję, aby tego nie robić – zwrócił się do radnych mieszkaniec. – Na tę inwestycję w grudniu 2021 roku zarezerwowano 700 tys. zł – przypomniał.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk podkreślił, że gmina nie wycofuje się z pomysłu budowy ścieżek rowerowych przy szkołach.
Ogłosiliśmy kilka przetargów na zaprojektowanie ścieżek, do których jednak nikt nie przystąpił – tłumaczył burmistrz. – Nie złożyliśmy jednak broni i dogadaliśmy się z firmą, która zaprojektuje ścieżki przy SP nr 2. Niedługo podpiszemy z tą firmą umowę. Co do SP nr 3, to musimy zdecydować co dalej. W tym roku pewnie nic z tym już nie zrobimy, więc pieniądze zarezerwowane na wykonanie dokumentacji lepiej przesunąć na inne zadanie.
Burmistrz odniósł się także do pomysłu budowy wyniesienia spowalniającego przy SP nr 2. Uznano, że będzie ono zbyt drogie i nie przyniesie zamierzonego efektu.
Dlatego na odcinku Jagielońskiej od Batorego do Żeromskiego chcemy zbudować dwa progi spowalniające, z których jeden znajdzie się bezpośrednio przy szkole – poinformował burmistrz. – Zadanie to zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię