Powstaną trasy rowerowe, miejsca w żłobkach i parkingi. Wszystko za unijne pieniądze

0

GÓRA KALWARIA W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych metropolii warszawskiej samorządy podpisały umowy na ponad 330 800 000 zł dofinansowania unijnego. Za te pieniądze powstaną m.in. miejsca w żłobkach, drogi rowerowe i parkingi P+R.


W wyniku wspólnych działań w ramach porozumienia o współpracy gmin metropolii dotychczas zostało podpisanych 47 umów projektowych na łączną kwotę dofinansowania 330,8 mln zł. Projekty są realizowane indywidualnie przez gminy lub w ramach partnerstw zawiązywanych na potrzeby realizacji wspólnych działań. Należy również wspomnieć, że do beneficjentów realizujących wspomniane projekty należą również prężnie działające na obszarze metropolii warszawskiej organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy prywatni.

Inwestycje Warszawy i 39 podwarszawskich gmin realizowane są dzięki funduszom europejskim o wartości ponad 165 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Ta specjalna pula unijnych pieniędzy pomaga samorządom w kształtowaniu ważnych dla mieszkańców aspektów życia, takich jak transport publiczny, edukacja czy rozwój gospodarczy. Fundusze te umożliwiają także ściślejszą współpracę Warszawy i gmin aglomeracji maksymalnie wykorzystującą ich potencjał i atuty.

Szczegóły dostępne na www.omw.um.warszawa.pl

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię