Powstaną trzy nowe skateparki!

7

PIASECZNO Opracowywana jest dokumentacja, która umożliwi budowę trzech skateparków w miejscowościach na terenie gminy. Wszystkie mają powstać w przyszłym roku


W związku z tym, że piaseczyński skatepark cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością, gmina zbuduje także trzy mniejsze place z przeszkodami w Wólce Kozodawskiej, Bobrowcu oraz Henrykowie Uroczu. Będą to tzw. skateparki osiedlowe i zajmą powierzchnię około 500 m kw. Na każdym z nich będzie 5-6 przeszkód wraz z infrastrukturą towarzyszącą – chodnikami, oświetleniem, ogrodzeniem i monitoringiem. Inwestycja została już wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej, a koszt budowy jednego placu ma wynieść około 300 tys. zł.
– W Wólce Kozodawskiej skatepark powstanie na działce przy ul. Herbacianej Róży, w Bobrowcu – na placu sołeckim przy ul. Kormoranów, zaś w Henrykowie Uroczu – w parku Uroczym, obok budowanego boiska wielofunkcyjnego – mówi Łukasz Kamiński z GOSiR-u.

TW

7 KOMENTARZE

  1. Południowe Piaseczno rejon Zalesinka nie ma ani jednego boiska do koszykówki piłki nożnej nie ma nic dla dzieci ! po co komu ten skatepark kto to wymyśla !

  2. Dlaczego nie wybudujcie strzelnicy, jak zwykle o nas się nie pamięta. Nie wszyscy jeżdżą na deskorolkach, grają w piłkę lub tenisa. Poza tym dlaczego mieszkańcy płacą za wejście na różne obiekty wybudowane za ich pieniądze tyle samo co osoby z poza gminy? Na terenie gminy Piaseczno strzelectwem pasjonuje się około 7000 ludzi. Działajmy wspólnie razem i szukajmy porozumienia.

  3. Zapraszam na skatepark w ,,godzinach szczytu’’ to się Państwo dowiedzą dlaczego nowe skateparki stawiają. Przy okazji skateparkowe sporty znacznie poprawiają koordynację ruchową, płynność ruchów ciała i wytrzymałość fizyczną, a wszystko pod postacią świetnej zabawy. Jestem jak najbardziej za i mam nadzieję, że w przyszłości takich obiektów powstanie jeszcze więcej w naszej gminie.

  4. Też uważam że są potrzebne. Problem w tym że przy okazji takich inwestycji nikt nie bierze pod uwagę mieszkańców najbliższym sąsiedztwie. Lokalizuje się te chałaśliwe obiekty w bezpośrednim sąsiedztwie domów prywatnych. Młodzież przynosi głośniki i mamy festyn w imię dobrej kondycji fizycznej młodzieży 😁. Sąsiedzi zaś MUSZĄ ! „jakoś sobie poradzić”. W mieście jest trochę inaczej ale na wsi ludzie chcą mieszkać w ciszy bo po to kupili tu działki.
    Skatepark powinno się budować tak aby ci co już mieszkają nie musieli się wyprowadzać🥴.

  5. Należy wyznaczać priorytety. Nie uważam iż w mieście i ogólnie w gminie była na tyle dobra powszechna infrastruktura z której korzysta zdecydowana większość (drogi, chodniki, ścieżki rowerowe), a nie tylko wąska określona grupa, aby rozrzucać pieniądze na prawo i lewo bez przemyślenia. Może i takie miejsca są potrzebne lecz powinno się o nich myśleć dopiero, gdy upora się z problemami tej znacznie ważniejszej infrastruktury – drogowej. Ta rozrzutność to ma być pokazem Czyżewo przepraszam… Skateparki były dobrą pokazówką kilka lat temu, a nie teraz, gdy są powszechne i występują praktycznie prawie w każdej, nawet mniejszej miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię