Powstanie chodnik, dwa nowe ronda i „serce” przy kościele

1

GÓRA KALWARIA W Sobikowie mają zostać wybudowane dwa ronda i ścieżka pieszo-rowerowa, co znacznie podniesie komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców. Jak wszystko dobrze pójdzie, prace rozpoczną się w przyszłym roku


Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, administrujący drogą 683, od dawna planuje jej przebudowę na odcinku od cmentarza do przychodni w Sobikowie. Wydaje się, że plany te wreszcie nabierają realnych kształtów.
Prace projektowe są bardzo zaawansowane – przyznaje Mateusz Baj, wiceburmistrz Góry Kalwarii. – Przy kościele w Sobikowie łączą się cztery drogi, chcemy aby powstało tam tzw. serce, czyli centrum miejscowości. Ronda powstaną natomiast przy przychodni i cmentarzu – dodaje.
Gmina ma sfinansować projekt, zaś za wykonanie przebudowy odcinka drogi 683 przez centrum Sobikowa (wyprofilowanie jezdni, nowa nawierzchnia, ciąg pieszo-rowerowy) zapłaci województwo mazowieckie. Ale na tym nie koniec. W ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zostaną wykonane także także ciągi pieszo-rowerowe od przychodni w kierunku krajowej 50-tki i od cmentarza w stronę Czarnego Lasu. Koszt inwestycji jest na razie nieznany.
– Chcemy jeszcze w tym roku uzyskać ZRID – mówi Piotr Kandyba, radny sejmiku województwa mazowieckiego. – Prace rozpoczną się prawdopodobnie w przyszłym roku i potrwają do roku 2023.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Wkrótce ruszy duża inwestycja drogowa!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię