Powstanie kolejna hala sportowa

1

GÓRA KALWARIA W przyszłym roku ma rozpocząć się rozbudowa Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii przy ul. Budowlanych. Kompleks zostanie powiększony o nowoczesną halę sportową oraz łącznik, który scali szkołę z internatem


Obecna sala gimnastyczna zostanie przebudowana na warsztaty.
– W ten sposób uatrakcyjnimy ofertę edukacyjną placówki – mówi Ksawery Gut, starosta piaseczyński i absolwent kalwaryjskiej „Budowlanki”. – Na rynku wciąż mamy deficyt fachowców w branży budowlanej. Chcemy zachęcić młodzież nową jakością kształcenia praktycznego. Liczymy, że dzięki temu zainteresowanie szkołą będzie większe.
W tej chwili starostwo przygotowuje przetarg na wyłonienie firmy, która rozbuduje „Budowlankę”. Inwestycja ma być realizowana w latach 2021-2022 i zabezpieczono na nią 8 mln zł. Projekt hali sportowej i pozostałych części kompleksu jest już gotowy.
– Fajnie, że przy szkole powstanie nowoczesny obiekt sportowy, z którego będą mogli korzystać także okoliczni mieszkańcy – nie kryje swej radości burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.
Budowa hali oraz łącznika to ostatni etap unowocześniania placówki przy Budowlanych. W pierwszej kolejności zmodernizowano tam internat.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię