Powstanie Lesznowolska Rada Seniorów

2

LESZNOWOLA Podczas dzisiejszej sesji radni zdecydowali o powołaniu Lesznowolskiej Rady Seniorów, która będzie pełniła rolę doradczą, reprezentując interesy starszych mieszkańców gminy


W radzie ma zasiadać 15 osób (muszą mieć skończone 60 lat), a jej kadencja będzie trwała 4 lata. Rada seniorów ma mieć wpływ na sprawy dotyczące lokalnej społeczności oraz dbać o interesy najstarszych mieszkańców gminy, których systematycznie przybywa. Dziś w gminie zameldowanych jest 3905 osób, które skończyły 60 lat, co stanowi 15 proc. wszystkich mieszkańców. Rada ma także podejmować nowe inicjatywy i aktywizować skupionych wokół niej ludzi.
Radni zdecydowali też o wprowadzeniu Lesznowolskiej Karty Seniora. Program skierowany jest do osób, które skończyły 60 lat i mieszkają na terenie gminy. Umożliwia on korzystanie z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Centrum Sportu oraz partnerów programu. Lesznowolska Karta Seniora jest spójna z Ogólnopolską Kartą Seniora, stanowiąc jej uzupełnienie. Jej posiadacze będą mogli liczyć na zniżki sięgające od 5 do nawet 90 proc. w niemal 1200 sklepach, sanatoriach i punktach usługowych na terenie całego kraju.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię