Powstanie mekka piaseczyńskich seniorów

0

PIASECZNO Na ostatniej sesji rady miejskiej zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego na działce przy ul. Szkolnej 18. To pierwszy krok ku temu, by w miejscu przedszkola powstało Centrum Aktywności Seniorów.

Od września Przedszkole nr 5 zostanie przeniesione do nowo otwartego Centrum Edukacyjno-Multimedialnego przy ul. Jana Pawła II. To stworzy możliwość na zagospodarowanie działki – tym razem nie pod kątem najmłodszych, lecz najstarszych mieszkańców Piaseczna. Gmina planuje budowę Centrum Aktywności Seniorów, w którym znajdzie się dom dziennego pobytu dla seniorów wymagających wsparcia, z jadalnią, niewielką salą widowiskową, siłownią, pokojem odpoczynku, fryzjerem oraz salą do terapii indywidualnych.
Znajdą tam swoje miejsce wszystkie organizacje senioralne (związki, fundacje i stowarzyszenia). Popołudniami Centrum będzie otwarte dla klubu seniora oraz wszystkich aktywnych osób starszych. W budynku na parterze zostanie zlokalizowana nowa filia biblioteki.

To będzie pierwszy tego typu obiekt w powiecie piaseczyńskim – cieszy się Krzysztof Kasprzycki, który jest opiekunem Piaseczyńskiej Rady Seniorów oraz pełni funkcję radnego powiatu. – Trzeba podkreślić, że idea powstania domu dziennego pobytu zrodziła się w radzie seniorów. Cieszę się, że możemy odpowiadać na zapotrzebowania najstarszych mieszkańców naszej gminy.

Krzysztof Kasprzycki zwraca również uwagę na świetną lokalizację planowanego obiektu.

Centrum Aktywności Seniorów będzie znajdować się w części miasta, w której mieszka bardzo dużo osób starszych. Łatwo też będzie do obiektu dojechać – mówi opiekun rady seniorów. – Dodatkowo cieszy pełne zieleni otoczenie budynku, które w ramach inwestycji zostanie na nowo zagospodarowane. Chcemy by w ogrodzie powstała duża wiata z zadaszeniem, która umożliwi organizowanie imprez na świeżym powietrzu, również dla okolicznych mieszkańców.

Kiedy obiekt powstanie?

Myślimy o perspektywie 3-4 letniej – mówi ostrożnie Krzysztof Kasprzycki. – Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego jeszcze w tym roku zrobimy przetarg na dokumentację projektową, a rada miejska zabezpieczy środki finansowe w przyszłorocznym budżecie.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię