Powstanie Muzeum Sztuki Współczesnej im. Józefa Wilkonia

3

PIASECZNO Podczas środowej sesji rady miejskiej radni jednogłośnie opowiedzieli się za powołaniem do życia Muzeum Sztuki Współczesnej im. Józefa Wilkonia, które będzie funkcjonowało w wyremontowanej, zabytkowej siedzibie OSP Piaseczno przy ul. Puławskiej 3


Powstanie muzeum poprzedza szereg procedur, które mogą ciągnąć się latami. Wcześniej gmina chce udostępnić przy Puławskiej 3 ekspozycję prac Józefa Wilkonia. Prawdopodobnie nastąpi to już w przyszłym roku (sam budynek ma być gotowy do grudnia).
– Od dawna rozmawiamy o tym, aby powołać do życia instytucję promującą w Piasecznie dorobek mistrza Józefa Wilkonia – mówił podczas sesji burmistrz Daniel Putkiewicz.
Musimy być przygotowani, że ten proces będzie trwał dłuższy czas, ale chcemy go wreszcie rozpocząć.
Po podjęciu przez radę miejską uchwały, muzeum zyska osobowość prawną i będzie mogło rozpocząć działalność (na razie organizacyjną).
– Chodzi o zachowanie spuścizny i ochronę dorobku artysty światowej sławy – mówił burmistrz Putkiewicz. – Muzeum będzie też upowszechniać wiedzę o sztuce współczesnej.
Daniel Putkiewicz przekonywał, że Zalesie Dolne kojarzy się z Józefem Wilkoniem nie tylko mieszkańcom Piaseczna.
– Mamy jednego Józefa Wilkonia, dlatego musimy dać naszemu miastu kolejny ważny element w budowaniu marki i tożsamości – argumentował. – Ten proces zaczęliśmy zresztą kilkanaście lat temu. Wiem, że takie uchwały trudno podejmować w dobie kryzysu energetycznego. Ale to dopiero początek drogi. Wykorzystajmy szansę, że Józef Wilkoń jest mieszkańcem naszej gminy.

TW

3 KOMENTARZE

  1. I podoba mi się że nie robicie betonozy wszędzie a staracie się przy każdej ulicy stawiać drzewka trawniki, plus dla rządzących niech oddycha trochę to miasteczko. Tylko proszę nie zapominać o miejscach parkingowych też w miarę możliwości, choć przeważnie po remoncie powstaje więcej i tak więcej.

  2. Idą ciężkie czasy, burmistrz wraz ze swoimi zastępcami będzie narzekać w Polsacie na brak środków, ale będzie utrzymywać kolejny budynek za publiczne środki…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię