Powstanie nowa siedziba Państwowej Straży Pożarnej

0

GÓRA KALWARIA W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Piasecznie zostaną otwarte oferty na projekt siedziby nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej (jrg) w Górze Kalwarii.

W czwartek w sprawie tej inwestycji do urzędu w Górze Kalwarii przybył st. bryg. Piotr Gąska, nowo powołany zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Warszawie. Towarzyszyli mu m.in.: st. bryg. Piotr Strzelecki – naczelnik wydziału logistyki w KWPSP, jego zastępca st. kpt. Stanisław Herman, a także p.o. komendanta powiatowego PSP w Piasecznie – bryg. Karol Kuras.
– Jednostka, którą zamierzamy wybudować, jest niezbędna, chociażby ze względu na znaczną odległość z Piaseczna do Góry Kalwarii i związany z tym wydłużony czas dojazdu strażaków – powiedział komendant wojewódzki.
– Nam również zależy na powstaniu tej filii komendy powiatowej – przyznał burmistrz Arkadiusz Strzyżewski i zadeklarował pomoc gminy przy m.in. organizacji dojazdu do placu budowy, a w dalszej kolejności w budowie mediów i drogi do nowego obiektu.
Strażacy spodziewają się, że projekt wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowy w tym roku. Spodziewają się również, że uda im się przygotować teren pod inwestycję, ulokowany w pobliżu wyjazdu z Góry Kalwarii w stronę Warki.
W nowej jrg, której obszarem działania mają być cztery powiaty wokół, będzie całodobowa obsada. W budynku o powierzchni około 1600 m kw. ma pracować około 35 strażaków. Powstanie w tym miejscu także m.in. wspinalnia z dobiegiem oraz boisko wielofunkcyjne.
Źródło: gorakalwaria.pl
CZYTAJ TAKŻE:  Pijany podpalacz w Górze Kalwarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię