Powstanie nowe miejsce spotkań dla mieszkańców Julianowa

0

PIASECZNO Rada miejska zgodziła się na kupienie kilku działek przy ulicy Cyraneczki, gdzie w przyszłości ma powstać teren rekreacyjny dla mieszkańców


Kupiony przez gminę teren ma zostać zagospodarowany w przyszłym roku

Chodzi w sumie o siedem działek o łącznej powierzchni 2900 m kw. w rejonie ulic Cyraneczki i Jemiołuszki. Nieruchomości należą do jednego właściciela, z którym gmina negocjuje warunki ich zakupu. W Julianowie ogólnodostępnych miejsc, w których można odpocząć lub się zrelaksować bardzo brakuje. Najbliżej jest chyba park przy ulicy Ogrodowej w… Józefosławiu. Jeszcze do niedawna mieszkańcy korzystali z terenu spółdzielni Nasz Zdrowy Dom przy ul. Kombatantów. Jednak miesiąc temu właściciel zdecydował się ogrodzić teren. – Dlatego apeluję do państwa, abyście zagłosowali za pozyskaniem tych działek, nasi mieszkańcy bardzo na to liczą – mówiła podczas sesji radna Hanna Krzyżewska.
Na początku, po podpisaniu aktu notarialnego, teren zostanie uprzątnięty i powstanie wizualizacja jego zagospodarowania. Prace te prawdopodobnie zostaną wykonane jeszcze w tym roku w ramach środków z funduszu sołeckiego. W przyszłym roku na placu mają pojawić się urządzenia do ćwiczeń. Zostanie także zbudowane wielofunkcyjne boisko, aby dzieci miały gdzie grać w piłkę. – Przy końcowej adaptacji tego terenu bardzo liczymy na pomoc finansową gminy – nie ukrywa Hanna Krzyżewska.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię