Powstanie nowy klub seniora

8

PIASECZNO W poniedziałek gmina i biblioteka podpisały umowę o przygotowaniu lokalu pod miejski klub seniora, który będzie jednocześnie dziewiątym takim miejscem na terenie gminy. Klub będzie funkcjonował w 150-metrowym lokalu na terenie dworca PKP w Piasecznie


Klub ma znajdować się w najbardziej wysuniętej w kierunku peronu części dworca

Klub seniora jeszcze nie działa, bo lokal nie ma wyposażenia.
– Będziemy je sukcesywnie kupować, bo otrzymaliśmy na ten cel dotację z ministerialnego programu Senior+ – wyjaśnia Krzysztof Kasprzycki, zajmujący się seniorami z ramienia gminy. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni przekazali uzyskane dofinansowanie bibliotece publicznej, pod której skrzydłami będzie działał klub. W sumie jest to 150 tys. zł z ministerstwa oraz 37,5 tys. zł wkładu własnego. – Zrobimy za to adaptację pomieszczeń, kupimy meble, sprzęt rtv i agd, w tym ekspres do kawy, o co wiele osób wnioskowało – dodaje Kasprzycki.

Miejsce z potencjałem

W poniedziałek odbyła się oficjalna prezentacja pomieszczeń klubu, który będzie znajdował się w półokrągłej części dworca, zaraz obok peronów.
– Ten dworzec jest wizytówką naszego miasta, oknem na świat Piaseczna – mówił wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Jest to miejsce wyjątkowe, dlatego cieszę się, że będzie służyło ludziom wyjątkowym czyli piaseczyńskim seniorom.
Łukasz Załęski, dyrektor biblioteki obiecał, że zostaną przygotowane wizualizacje, aby pokazać seniorom, jak to miejsce będzie wyglądało po adaptacji.
– Chcemy, aby się wam podobało, bo to ma być przecież wasz nowy dom – dodał. Krzysztof Kasprzycki podkreślił natomiast wspaniałą lokalizację klubu, do którego będzie można dojechać sześcioma liniami autobusowymi, w tym trzema bezpłatnymi „elkami”.

Będzie jeszcze teren zielony

Lokal w budynku dworca ma dwa poziomy i około 150 m kw. powierzchni. Znajdują się w nim toalety, dodatkowe pomieszczenia gospodarcze oraz miejsce na galerię, w której seniorzy będą mogli wystawiać swoje prace. Będą odbywały się tu zajęcia aktywizacyjne oraz ćwiczenia ruchowe. Ma to być miejsce spotkań dla około 100 osób.
– A na zewnątrz chcemy zrobić seniorom ogródek – dodaje wiceburmistrz Putkiewicz. – Dziś znajduje się tu zaniedbany teren, który wkrótce zostanie obsadzony zielenią.

Tomasz Wojciuk

8 KOMENTARZE

 1. Dwie na krzyż stacje rowerowe, a 1254 punkty dla Seniorów. Gdzie tu logika? Niech się ruszają zamiast plotkować. Krzysztof, prosimy o nextbike w al. Róż ?

  • Gdzie tu tymi rowerami jeździć? Po nierównych chodnikach, po mieście kompletnie nieprzyjaznym rowerzystą… Swoją drogą ten cały nextbike, to kolejna firemka, żerująca na kasie z samorządów. Płaci im się za to sporo, a oni pobierają niemałą kasę od ludzi… Zamiast tego całego nextbike, gdzie nie ma kompletnie na to warunków, lepiej jakby dołożyli ZTM.

 2. Chore a nawet bardzo chore.
  Miasto zasyfione a tu tylko koncepcje i PR. Panie burmistrzu Lis mianuj wszystkich na swoje miejsce tylko nie tego co się ostatnio ciągle promuje.

  • Gdzie jest zasyfione ? Wyprowadź się to syfy znikną. świetlice dla seniorów sa potrzebne więc ty jesteś chory z nienawiści, próżności z własnej miałkości. Dzieje się dobrze to trzeba się cieszyć.

 3. Kluby seniora, a pomoc medyczna dla seniorów nie istnieje… Szpital jest jaki jest – jakby go nie było, w przychodni także brak fachowej pomocy. Fakt, ważne że będzie klub seniora, bo akurat pomieszczenie wolne…

  • To „pogotowie” dp seniora nie chce przyjechac i w przychodniach wywalają starych za drzwi. Tak? Podobno do przychodni Ty nie trafił bo mądrzejszy inaczej i na tabliczki ulic nie patrzysz bo wiesz lepiej jak wygląda przychodnia (gdzie ludzie przechodzą)Pasy? :))

  • A co ma piernik do wiatraka ? Szpitale i pomoc medyczna to pisz na Niowogrodzą. Przecież gmina nie działa w tym zakresie tylko rząd. Świetlica jest wazna, bo nie wszyscy są chorzy i wymagają pomocy tak jak ty ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię