Powstanie nowy komisariat. Gmina przekazała policji działkę

2

GÓRA KALWARIA W mieście powstanie nowy komisariat. Budynek będzie zlokalizowany na działce u zbiegu ulic Budowlanych i Wiejskiej. Zastąpi starą, niefunkcjonalną siedzibę mundurowych przy ul. Grota-Roweckiego


Znajdująca się przy cmentarzu żydowskim, niezagospodarowana od wielu lat działka, na której wyrośnie nowa siedziba policji, jest własnością gminy. Podczas ostatniej sesji radni wyrazili zgodę, aby burmistrz przekazał ją nieodpłatnie Skarbowi Państwa. Zamyka to pewien etap związany z poszukiwaniem lokalizacji dla nowego komisariatu. Propozycji było kilka, jednak trójkątna parcela o powierzchni około 7000 m kw. u zbiegu ulic Budowlanych i Wiejskiej od początku była brana pod uwagę przez wszystkie zainteresowane strony. Mimo że znajduje się trochę na uboczu.
– Jaki jest cel przenoszenia komisariatu z centrum miasta na jego obrzeża? – pyta gminę jeden z mieszkańców. – Przecież to jeden z najważniejszych budynków użyteczności publicznej. Dlaczego nie zaproponowano policji działek na terenie dawnych koszar wojskowych?
Gmina informuje, że zaproponowała KSP kilka lokalizacji. W grę wchodziła również była jednostka wojskowa. Komenda Stołeczna Policji, po długiej i szczegółowej analizie uznała, że komisariat powinien powstać przy ul. Budowlanych.
Warto zauważyć, że funkcjonariusze będą obsługiwać nie tylko miasto, a ze wspomnianej działki można szybko dostać się do różnych części gminy, m.in. dlatego, że znajduje się ona niedaleko obwodnicy – wyjaśnia burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Ponadto grunt pod inwestycję leży w pobliżu najdynamiczniej rozwijającej się części Góry Kalwarii.
Nowy komisariat ma kosztować łącznie około 15 mln zł, a jego projektowanie być może rozpocznie się jeszcze w tym roku. Wiadomo, że budynek będzie dwukondygnacyjny, o powierzchni użytkowej 1000 mkw. i pracować w nim będzie ok. 50 policjantów (w tym 10 funkcjonariuszy komisariatu rzecznego). Większość kosztów pokryje KSP, gmina dołoży do przedsięwzięcia jedynie około 200 tys. zł.

TW

2 KOMENTARZE

  1. wow ! Brawo ! a w zamian za co to mieszkaniec wie? szfagir tego co to wiesz podpisał dał temu co to wiecie ten z kolei dał zielone światło i obiecał poparcie, na koniec zieć przyszłego komendanta no to wiecie ma firme budowlaną tyle że podupada bo przegrywa przetargi po zmianie władzy bo olka syn nie …………… Gmina przekazała hi hi hi hi hi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię